06/10/2024
Basketόσαυροι 21 18 21 19 - 79 -
Polichni 5 goat 12 10 20 23 - 65 -

Οι Basketόσαυροι υπέταξαν τους Polichni 5 goat

Οι Basketoσαυροι υπέταξαν δίκαια τους Polichni 5 goat με 79-65 σε ένα αρκετά ωραίο ματς.

Το 21-12 της πρώτης περιόδου ήρθε σχετικά εύκολα για την ομάδα των Basketόσαυρων που μπήκαν αρκετά δυνατά και θέλησαν να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας. Το κατάφεραν ως έναν βαθμό και μπόρεσαν να επιβάλλουν το προβάδισμά τους.

Στη 2 περίοδο οι Polichni 5 goat δεν μπόρεσαν να μειώσουν το σκορ και έφτασαν σε σημείο να χάνουν με 39-22, αφού οι αντίπαλοί τους έπαιξαν πιο έξυπνα και πιο αποτελεσματικά σε άμυνα και επίθεση με περισσότερες λύσεις.

Στην 3η περίοδο οι Basketόσαυροι κατάφεραν να διατηρήσουν  μια καλή διαφορά και να μην αλλάξουν κάτι στη διεκδίκηση της νίκης. Το συν 18 κατάφερε βάλει σε θέση φαβορί και οι Polichni 5 goat δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν.

Η τελευταία περίοδος ήταν πιο πολύ με καλό μπάσκετ και σίγουρα από την ελπίδα της νίκης δεν θα μπορούσε να έρθει κάτι για τους ηττημένους, που έχασαν με 79-65 σε έναν πολύ ωραίο αγώνα.

NOVIΒΕΤ ΜVP ήταν ο Καδής με 19 πόντους και καλή παρουσία σε πολλούς τομείς για τους Baskeτόσαυρους.

Για τους ηττημένους ο Νταβίδι με 30 πόντους ήταν μια ομάδα μόνος του.

BASKETOSAYROI: Καδής 19(5), Αμπατζής 9(3),Χοπτερίδης 6, Στράντζαλης 14(3), Πρεβενάς, Ποζίνης 5(1), Μπαργιώτης, Χριστοδουλίδης 11(1),Ρήγας 4, Λεοντής 8, Κουλεμάνης 3, Σαμαράς

POLICHNI 5 GOAT: Κυριακίδης , Θεοδοσιάδης 6, Κουργιανίδης 2, Μάττας Π., Μάττας Ε. 13, Βουκίδης 7(1), Νταβίδι 30(2), Ατματζίδης 7(1)