10/05/2022
Chicago Hulks 9 15 21 19 - 64 -
Beer Team 14 8 20 16 - 58 -

Οι Chicago Hulks στην τρίτη θέση!

Το απογευματάκι του Σαββάτου 7 Μαΐου στο Basketaki Arena, στο ντέρμπι για την τρίτη θέση μεταξύ Chicago Hulks και Beer Team, οι “Κόκκινοι” ήταν πιο ψύχραιμοι στην τέταρτη περίοδο και επικράτησαν με 64 – 58.

Η Beer Team ήταν πιο συγκεντρωμένη στην πρώτη περίοδο, και με τον Θεοδοσόπουλο μπροστάρη με 5 πόντους και τον Κρεκούκη να ακολουθεί με 3, είχε το προβάδισμα με 9 – 14. Για τους άστοχους Hulks ξεχώρισε ο Νάσου με 6 πόντους και 3 έβαλε ο Α.Τιγγινάγκας .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι “Κόκκινοι” πήραν τον έλεγχο του αγώνα και με

πρωταγωνιστή τον Παπαγιαννάκο με 6 πόντους και τον Σιαχάμη να βάζει ένα τρίποντο, πέρασαν μπροστά 24 – 22. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Μ.Μαυράκης με τρίποντο και από ένα καλάθι έβαλαν οι Θεοδοσόπουλος και Βασιλικός.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο από σκορ και θέαμα, με τους γηπεδούχους να παραμένουν μπροστά 45 – 42. Ο Παπαγιαννάκος ήταν ογκόλιθος μέσα στην ρακέτα με 8 πόντους, με τον Νάσου να τον ακολουθεί με 6, ενώ την Beer Team κρατούσαν κοντά κυρίως οι Κρεκούκης με 6 και Ανδρόνικος με 5 πόντους αντίστοιχα.