20/05/2024
Net Reapers 19 15 8 17 - 59 -
Itah Jazz 14 17 14 4 - 49 -

Οι Net Reapers έκαναν σπουδαίο βήμα οχτάδας

Οι Net Reapers απέδειξαν για ακόμα μια φορά πως διαθέτουν ένα σπουδαίο υλικό, που αξίζει να μπει στα Play Off της Master League, φτάνοντας σε μια πολύ μεγάλη νίκη επί των Itah Jazz (59-49). Οι ''πράσινοι'' ήταν εξαιρετικοί, έπαιξαν ατσάλινη άμυνα, η οποία εγκλώβισε τα ατού των Jazz και με αυτό το ροζ φύλλο ανέβηκαν στην 6η θέση, πλησιάζοντας πάρα πολύ τους Jazz.

To παιχνίδι ήταν πολύ δυναμικό στο Α' ημίχρονο, με σκληρές μάχες και κορμιά... να πέφτουν στο παρκέ. Οι Net Reapers τα πήγαν πολύ καλά στο Α' δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 19-14, με τον Αγγελινά να είναι ο κορυφαίος στο γήπεδο και την άμυνα να λειτουργεί υποδειγματικά. Στο Β' δεκάλεπτο, οι ρόλοι αντιστράφηκαν, με τον Σαρρή να βοηθάει πάρα πολύ την ομάδα του και τους Jazz να γυρίζουν το ματς, φτάνοντας σε προβάδισμα στο φινάλε του Α' μέρους (27-28).

Στην επανάληψη, οι Net Reapers δεν μπόρεσαν να ελέγξουν το ματς στη Γ' περίοδο και οι Jazz μπήκαν στην τελευταία περίοδο με +3 (42-45), χωρίς κανένας να περιμένει αυτό που θα ακολουθούσε στο φινάλε. Με κορυφαίους τους Τζανή και Τζίφο, οι Reapers πραγματοποίησαν μια καταπληκτική Δ' περίοδο, με σερί 17-4, για να φτάσουν σε μια σπουδαία νίκη (59-49).