Net Reapers 19 7 20 16 - 62 -
Peteenagers BC 11 17 12 19 - 59 -

Συγκλονιστικό φινάλε στο Promitheas Park, με τους Net Reapers να παίρνουν το ροζ φύλλο

Net Reapers και Peteenagers αναμετρήθηκαν σε ένα παιχνίδι που απέκτησε μεγάλο ενδιαφέρον στο δεύτερο μέρος. Οι Net Reapers κρατούσαν στα χέρια τους μια μεγάλη διαφορά, με τους Peteenagers να πλησιάζουν πάρα πολύ χωρίς όμως να καταφέρουν να ολοκληρώσουν μια μεγάλη ανατροπή.

Από την έναρξη του αγώνα φαινόταν πως οι Net Reapers έχουν έρθει με περισσότερη διάθεση. Τα εξαιρετικά τους ποσοστά σε σουτ εντός πεδιάς, αλλά και ταυτόχρονα η δυναμική πίεση στην άμυνα τους έφερε από νωρίς μπροστά στο σκορ, έχοντας σημαντικές διαφορές. Στη συνέχεια, στο ίδιο έργο θεατές με τους Peteenagers να είναι καταιγιστικοί πετυχαίνοντας 39 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, έναντι 23 των αντιπάλων τους.

Πλέον, ο Μέμος Λέζος είχε ένα πάρα πολύ δύσκολο έργο που έπρεπε να διαχειριστεί καθώς όλα πήγαιναν στραβά στην ομάδα του. Η ομιλία του προς τους παίκτες στο ημίχρονο αλλά και η τακτική προσέγγιση του αγώνα, φάνηκαν να αλλάζουν την ψυχολογία με το  39-23 να γίνεται 46-40 μέσα σε μόλις 10 λεπτά. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν στην 4η περίοδο με το σκορ στο +6 για τους Net Reapers μεν, τη ψυχολογία με το μέρος των Peteenagers δε. Εκεί είδαμε ένα πάρα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι καθώς οι τυπικά γηπεδούχοι προσπαθούσαν με νύχια και με δόντια να κρατήσουν το προβάδισμα, αλλά η ομάδα Λέζου πλησίαζε επικίνδυνα. Εν τέλει, με το σκορ στο 62-59 οι Peteenagers έχασαν δύο βολές και δεν κατάφεραν να φύγουν από το Promitheas Park με το ροζ φύλλο.