08/02/2024
BEER & ROLL 5 11 11 3 - 30 -
TECHbuddy 14 17 25 27 - 83 -

Οι πρωταθλητές ξέσπασαν στους «λαβωμένους» Beer and Roll

Παιχνίδι ανάξιο σχολιασμού διεξήχθη στο Promitheas Park, μεταξύ Tech Buddy και Beer And Roll, αφού οι πρωταθλητές ήταν καταιγιστικοί και έφτασαν σε μια πολύ εύκολη νίκη (30-83), που την είχαν ανάγκη για ψυχολογικούς λόγους. Η μοίρα του αγώνα ήταν εξ αρχής προδιαγεγραμμένη, αφού οι Beer And Roll εμφανίστηκαν με σοβαρές απουσίες, με τους Λεμποτέση και Κουσουνή να μην δίνουν το παρών και τον Παπαχριστόπουλο να είναι ο μοναδικός διασωθέντας, σε μια πάρα πολύ δύσκολη βραδιά για την ομάδα του.

Το παιχνίδι ήταν εξ αρχής παράσταση για έναν ρόλο, με τους Tech Buddy να μπαίνουν από το πρώτο λεπτό αποφασισμένοι να τελειώσουν το συντομότερο δυνατό την υπόθεση - νίκη και να το καταφέρνουν με συνοπτικές διαδικασίες. Η Α' περίοδος ολοκληρώθηκε με τους πρωταθλητές στο +9 (5-14), ενώ στο φινάλε του ημιχρόνου, με πλουραλισμό και πλειάδα λύσεων από πολλούς παίκτες, οι Tech Buddy είχαν εκτοξεύσει την απόσταση στο +19 (16-35), βάζοντας τέλος στην όποια νίκης μπορεί να είχαν οι ελλιπείς Beer And Roll.

Αντίστοιχα, στο Β' ημίχρονο οι Beer And Roll, πλην των τριπόντων του Παναγιώτη Παπαχριστόπουλου δεν είχαν τίποτα άλλο να επιδείξουν στο παιχνίδι τους και ως εκ τούτου οι Tech Βuddy με πολλούς πρωταγωνιστές (Παύλος, Σκαλτσάς, Βαλέρης, Λύρας, Σωτηρόπουλος), ευχαριστήθηκαν το ματς και έφτασαν με θριαμβευτικό τρόπο στη νίκη (30-83).