Respect 22 12 26 15 - 75 -
SKG Bugs 6 29 7 17 - 59 -

Οι Respect υπέταξαν τους SKG Bugs

Οι Respect υπέταξαν τους SKG Bugs με 75-59.

Ο αγώνας στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν επιθετικός μονόλογος για τους Respect που πήραν μια σημαντική διαφορά με 22-6 και αυτό λειτούργησε σαν ψυχολογικό αβαντάζ για τη  συνέχεια της αναμέτρησης στο κρίσιμο σημείο.

Στη δεύτερη περίοδο οι Bugs αντέδρασαν και με καλή αντεπίθεση έφεραν το ματς στα ίσα με 34-35, μιας και περιόρισαν αισθητά τον αντίπαλο που δεν ήταν τόσο εύστοχος σε αυτήν την περίοδο και το ημίχρονο ήταν σχεδόν ισόπαλο.

Στην 3η περίοδο όμως υπήρξε νέα αντεπίθεση από τους Respect, που φρόντισαν να προηγηθούν με 60-42 και να αποκαταστήσουν πλήρως στην κυριαρχία τους με περισσότερη επίθεση και καλύτερη άμυνα.

Στην 4η και τελευταία περίοδο οι προπορευόμενοι φρόντισαν να κάνουν συντήρηση της διαφοράς και φτάσουν σε μια δίκαιη και άνετη επικράτηση κόντρα στους Bugs με 75-59.

O Χαριτόπουλος είχε 26 πόντους και ήταν ο NOVIBET MVP.

Για τους ηττημένους ο Μπούφος είχε 10 πόντους και 19 ριμπάουντ.

RESPECT: Ανδρέαδης 3(1), Χουλιάρας 5, Χαριτόπουλος 26, Αξάς 12, Κυριαζίδης 17(1), Γλαντζής, Παπαθανασίου 4, Αμοιρίδης 6, Μοσχούλας 2

SKG BUGS: Χρήστογλου 5(1), Ξάνθος, Δασκάλου 2, Παπαδόπουλος 9(1), Τασιούλας 4, Λέφας 11(3), Μπούφος 10, Παπαδόπουλος 16(1), Μπάρας 2