No Name 5 12 4 13 - 34 -
Salonica Old Stars 10 27 23 28 - 88 -

Οι Salonica Old Star συνέτριψαν τους No Name

Οι Salonica Old Stars είχαν εύκολο έργο κόντρα στους No Name με 34-88.

To πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισοδύναμο για τις δυο ομάδες να είναι αρκετά κοντά και τους No Name να μην αφήνουν ακόμα τους Salonica Old Stars και η πρώτη περίοδος να τελειώνει με 5-10.

Στη συνέχεια η διαφορά άνοιξε πολύ και οι Salonica Old Stars φρόντισαν να βάλουν τις βάσεις για μια άνετη νίκη κόντρα στους No Name με το ημίχρονο να λήγει με 17-37. Το ματς άνοιξε πολύ και οι προπορευόμενοι εκμεταλλεύτηκαν την εμπειρία τους.

Στην 3η περίοδο το ματς είχε πιο επιθετικό χαρακτήρα με τους Νο Νame να μην μπορεί να ακολουθήσουν, μιας και είχαν σκοράρει μόλις 21 πόντους σε τρία δεκάλεπτα σε αντίθεση με τους Salonica Old Stars που είχαν 60 πόντους.

Στην τελευταία περίοδο οι δυο ομάδες έπαιξαν σαφώς πιο ελεύθερο μπάσκετ και μιας και τα πάντα είχαν κριθεί το 34-88 ήταν το τελικό σκορ σε ένα ματς που οι νικητές είχαν πιο πολλές λύσεις και κέρδισαν εύκολα.

Ο Γιώργος Μαρούλας ήταν ο NOVIBET MVP με 7 πόντους και 8 ριμπάουντ, αλλά πρόσφερε και σε άλλους τομείς.

Για τους No Name ο Παπαζήσης είχε 7 πόντους και 4 ριμπάουντ

NO NAME: Ταχτατζής Ι. 9(1), Λαζαρίδης 6, Μυλωνάς, Παπαδόπουλος 4, Ταχτατζής Στ. , Δεδονάκης, Καράμπελας 2, Καύμενάκης 5 (1), Παπαζήσης 7(1), Ρούμπας 1

SALONICA OLD STARS: Μαστρογιάννης 5, Ματούλας 8 (1), Σαραφίδης 2, Αλεξιάδης 12, Τροκάνας 14(1),  Καραλής 10(2), Μαυροχωρίδης 6, Κυρατζόπουλος 10, Τριάντης 6, Τονικίδης 15(1)