East Side Pylaia 12 7 5 21 - 45 -
Sirina Partouzan 10 13 17 16 - 56 -

Οι Sirina Partuzan επιβλήθηκαν των East Side Pylaia

Οι Sirina Partuzan κατάφεραν να νικήσουν τους East Side Pylaia με 45-56.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι για τις 2 ομάδες με κλειστές άμυνες και πολλά άστοχα σουτ. Το 12-10 άφηνε ανοικτές παρτίδες και κανείς δεν είχε τσεκάρει την υπόθεση νίκη.

Οι Sirina Partuzan έβγαλαν χαρακτήρα στην δεύτερη περίοδο και κατάφεραν να προηγηθούν με 19-23, βάζοντας δύσκολα στους East Side Pylaia που ήθελαν και αυτοί τη νίκη για τους δικούς τους λόγους.

Το ημίχρονο ήταν και για τους δυο μια δύσκολη διαδικασία, οπότε η Sirina αποφάσισαν να κάνουν τη δική τους αντεπίθεση και κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 16 πόνων, με τους πόντους να είναι στο 24-40 και σίγουρα η απόσταση να είναι αρκετά μεγάλη.

Η τελευταία περίοδος ήταν μια δυνατή μάχη για τους East Side Pylaia να μειώσουν, αλλά η διαφορά ήταν μεγάλη και δεν ήταν εύκολο να καλυφθεί, οπότε το τελικό 45-56 έδωσε εύκολα τη νίκη στους προπορευόμενους.

NOVIBET MVP ο Ευθυμιάδης για τους Sirina με τον παίκτη να έχει 11 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Από τους East Side Pylaia 11 πόντους και 22 ριμπάουντ είχε ο Γκόγκος.

EAST SIDE PYLAIA: Τσάνγκα 2, Τσανόγλου 2, Σιδόπουλος 8(2), Μπατζιος 3, Αρδίτσογλου, Λαδάς 15 (3), Γκόγκος 11, Μπαμπαρατσάς 4

SIRINA PARTUZAN: Ασβεστόπουλος ρ. 3(1), Ασβεστόπουλος Γ. 3, Κανακάρης 4, Φιλανδριανός 11, Ανδριανίδης 2, Μάμαλης 6, Ευθυμιάδης 11, Γαλατάς 2, Παυλούδης 11, Λιαρετίδης 3