24/03/2023
Devotion 9 19 16 15 - 59 -
TECHbuddy 21 24 25 13 - 83 -

ΟΙ Techbuddy έχουν το Know how!

Το βράδυ της Παρασκευής στο Promitheas Park οι Techbuddy επικράτησαν εύκολα των Devotion με 59-83 και πήραν ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα!

Εξαιρετικό ξεκίνημα πραγματοποίησαν οι Techbuddy στο παιχνίδι, καθώς με 6 πόντους του Γεράνιου και 6 του Παπαδημητρόπουλου που ήταν καταπληκτικοί σε όλο το παιχνίδι , έχτισαν από νωρίς διψήφια διαφορά ασφαλείας 12 πόντων, (9-21)!

Οι γηπεδούχοι στην δεύτερη περίοδο με πρωταγωνιστές τους Γιαννακόπουλο και Αλεξανδρόπουλο που πέτυχαν 10 και 7 πόντους αντίστοιχα προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους όσο πιο κοντά μπορούσαν στο σκορ . Από την άλλη οι 'Φιλοξενούμενοι' δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερο πρόβλημα καθώς είχαν καλή διαφορά από πριν.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν και αυτό που κλείδωσε την νίκη των Techbuddy αφού μετά το πέρας της η διαφορά είχε πλέον φτάσει στους 26 πόντους.(44-70). Ο Αμπατζής ήταν ο καλύτερος της περιόδου πετυχαίνοντας 7 πόντους.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν μικρής σημασίας καθώς πολύ δύσκολα θα μπορούσε να αλλάξει κάτι ως προς τον νικητή.

MVP του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Λεωνίδας Γεράνιος με 13 πόντους 11 ασίστ 8 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Techbuddy:Αγγελόπουλος 9, Αμπατζής 15, Βαλέρης 5, Γεράνιος 13, Γεωργιόπουλος 5, Γιαννακόπουλος 6, Λιούρδης 2, Παπαδημητρόπουλος 13, Λύρας 15

Devotion: Αλεξανδρόπουλος 20,, Γιαννακόπουλος 14, Δενδής 2, Διαμαντόπουλος 10, Λιοφάγος 6, Σαββόπουλος 0, Χρυσοβέργης 7