19/06/2024
Hoston Celtics 16 13 13 12 - 54 -
The Toy Men 16 12 13 20 - 61 -

Οι The Toy Men είναι εδώ!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ισορροπία και έντονο συναγωνισμό. Και οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι, με τους Hoston να βασίζονται στις ικανότητες του Αργυρού και του Δώγου, ενώ οι Toy Men είχαν ως πρωταγωνιστές τους Λογγινίδη και Παπαδόπουλο. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ήταν 16-16, αναδεικνύοντας την ισορροπία και το ανταγωνιστικό πνεύμα που επικρατούσε. Οι θεατές είχαν ήδη πάρει μια γεύση από την ένταση και το πάθος που θα ακολουθούσε στο υπόλοιπο παιχνίδι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Hoston κατάφεραν να πάρουν ένα ελαφρύ προβάδισμα, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 29-28 υπέρ τους. Ο Αργυρός συνέχισε να δείχνει τις επιθετικές του αρετές, σημειώνοντας κρίσιμα καλάθια, ενώ ο Δώγος ενίσχυσε την άμυνα και βοήθησε στη διατήρηση του προβαδίσματος. Οι Toy Men δεν έμειναν πίσω, με τον Λογγινίδη να ηγείται των επιθέσεων και τον Παπαδόπουλο να συνεισφέρει σημαντικά τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Το παιχνίδι παρέμεινε ισορροπημένο και συναρπαστικό, αφήνοντας τους θεατές να αναμένουν με αγωνία τη συνέχεια.

Το τρίτο δεκάλεπτο συνέχισε με την ίδια ένταση και ανταγωνισμό, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ. Οι Hoston διατήρησαν ένα ελαφρύ προβάδισμα, κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 42-41. Ο Δώγος ανέβασε την απόδοσή του, συμβάλλοντας σημαντικά στην άμυνα και στην ανάπτυξη των επιθέσεων. Ο Αργυρός παρέμεινε σταθερός, συνεχίζοντας να σκοράρει. Από την άλλη πλευρά, ο Λογγινίδης και ο Παπαδόπουλος των Toy Men δεν άφησαν καμία ευκαιρία να πάει χαμένη, διατηρώντας την ομάδα τους σε κοντινή απόσταση και έτοιμη για την τελική αντεπίθεση.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό, με τους Toy Men να κάνουν την ανατροπή και να κατακτούν τη νίκη με τελικό σκορ 54-61. Οι Hoston προσπάθησαν να διατηρήσουν το προβάδισμα τους, αλλά οι Toy Men είχαν διαφορετικά σχέδια. Ο Λογγινίδης ανέβασε την απόδοσή του στο κρίσιμο σημείο του αγώνα, σημειώνοντας σημαντικά καλάθια και οδηγώντας την ομάδα του στην επιτυχία. Ο Παπαδόπουλος συνέβαλε με εξαιρετική αμυντική δουλειά και καθοριστικές επιθέσεις. Παρά τις προσπάθειες των Αργυρού και Δώγου, οι Hoston δεν κατάφεραν να διατηρήσουν την διαφορά, παραχωρώντας τη νίκη στους δυναμικούς Toy Men.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Θεόδωρος Λογγινίδης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 24 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Βασίκο στέλεχος των Hoston είναι ο Γιώργος Αργυρός που έβαλε 13 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Hoston Celtics: Μισιρλής 6 (2) , Γεωργίου 8 (2) , Δώγος 12 , Γκουτζαμάνης 11 , Τσινάρης 4 , Αργυρός 13 (1) , Παπαδάκης

The Toy Men: Βαλκούμας 13 (3) , Αλβανός 5 (1) , Στράκαλης , Πάνος 5 , Παπαδόπουλος 14 , Λογγινίδης 24 (1)