21/02/2024
Να σαι καλά 7 2 11 8 - 28 -
Spacers 18 24 15 22 - 79 -

Ολική κυριαρχία και επικράτηση για τους Spacers!

Ο αγώνας αποδείχθηκε μια εντυπωσιακή αναμέτρηση, με την ομάδα των Spacers να δείχνει από την αρχή τη δυναμική της και να επιβάλλει το ρυθμό του παιχνιδιού. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με εντυπωσιακό σκορ 7-18 υπέρ των Spacers. Οι Στεργιόπουλος και Ντινόσι ηγήθηκαν της ομάδας τους, δείχνοντας απίστευτη αποτελεσματικότητα στο γήπεδο.

Καθώς το ματς προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα των Spacers άρχισε να δείχνει την υπεροχή της. Οι Στεργιόπουλος, Ντινόσι και Κωνσταντινίδης έδειξαν εξαιρετική συνεργασία και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, ενώ η άμυνά τους ήταν ασφυκτική. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου έγραφε 9-42 υπέρ των Spacers, ανεβάζοντας τον πήχη για τους αντιπάλους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο δυναμικό, καθώς οι Spacers συνέχισαν να ασκούν πίεση στους Να Σαι Καλά. Οι Στεργιόπουλος, Ντινόσι και Κωνσταντινίδης συνέχισαν να επιδεικνύουν τις ικανότητές τους, ενώ οι αντίπαλοι παίχτες προσπάθησαν να αντιδράσουν. Με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, το σκορ έδειχνε 20-57 υπέρ των Spacers, δείχνοντας την κυριαρχία τους στο παιχνίδι.

Το τέταρτο δεκάλεπτο επιβεβαίωσε την υπεροχή της ομάδας των Spacers. Παρά την προσπάθεια αντίστασης από τους Να Σαι Καλά και τους κορυφαίους του παίχτες, οι Spacers συνέχισαν να πετυχαίνυον πόντους και να διατηρούν το προβάδισμά τους. Το τελικό σκορ 28-79 υπέρ των Spacers.

MVP του αγώνα είναι o Τζονάλντ Ντινόσι ο οποίος κατάφερε να πετύχει 35 πόντους και να κλέψει 7 φορές την μπάλα.

Άξιος αναφοράς για τους Να Σαι Καλά είναι ο Μενέλαος Μάρκος ο οποίος μάζεψε 14 ριμπάουντ μοίρασε 2 ασίστ.

Να Σαι Καλά: Αφουκατούδης 12(1), Γαβρίλοβιτς 4, Μάρκος, Σιόλας, Τερζής 2, Φατόλιας 10(2)

Spacers: Κωνσταντινίδης 9, Λαζαρίδης 2, Ντινόσι 35, Στεργιόπουλος 26(4), Τζίγκας 7