30/09/2023
Retrolls 28 17 27 28 - 100 -
Metal Warriors BC 4 13 5 9 - 31 -

Ολική κυριαρχία και επικράτηση για τους Retrolls!

Το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού προάγγελος του τί μέλλει γενέσθαι . Με σπασμένα τα φρένα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι Retrolls, οι οποίοι εμφανίστηκαν άκρως ανανεωμένοι έπειτα από την διακοπή των καλοκαιρινών μηνών, και κατάφεραν να επικρατήσουν με επίμερους σκορ περιόδου 28-4 επί των νεοσύστατων και ανέτοιμων Metal Warriors BC .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Metal Warriors BC προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση και τα κατάφεραν. Οι παίκτες Ανουσάκης και Παυλόπουλος, προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, μειώνοντας τη διαφορά στο σκορ, αλλά οι Retrolls  διατήρησαν τον έλεγχο, βρήκαν τις λύσεις που χρειαζόταν μέσω του Τσέλιου και του Παπαδόπουλου και πήγαν στο ημίχρονο με ένα ισχυρό προβάδισμα με το σκορ να διαμορφώνεται σε 45-17

Στο τρίτο  δεκάλεπτο συνεχίστηκε η ανωτερότητα των Retrolls . Οι παίκτες τους συνέχισαν να επιδεικνύουν την εξαιρετική τους απόδοση, αυξάνοντας τη διαφορά στο σκορ. Οι Metal Warriors BC  δεν κατάφεραν να αντισταθούν και  η διαφορά έγινε ανυπέρβλητη, με το επιμέρους σκορ περιόδου να ειναι 27-5 υπέρ των τυπικά γηπεδούχων Retrolls.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο,οι Retrolls δεν χαμήλωσαν καθόλου τον ρυθμό του παιχνιδιού τους και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με την επικράτηση των Retrolls  με σκορ 100-31. Οι επιδόσεις και των πέντε παικτών των Retrolls ήταν εντυπωσιακές και οδήγησαν σε μία εύκολη επικράτηση της ομάδας τους. Οι Metal Warriors BC από την πλεύρα τους είναι νεοσύστατη ομάδα κατί το οποίο σημαίνει ότι παιχνίδι με το παιχνίδι θα γίνονται ολοένα και καλύτεροι.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Παπαδόπουλος ο οποίος πέτυχε Double Double με 20 πόντους και 28 ριμπάουντ.

Ο καλύτερος παίκτης από τους Metal Warriors BC είναι ο Δημήτρης Ανουσάκης ο οποίος παραλίγο να πετύχει Double Double καθώς είχε 9 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Retrolls: Γιοβάνης 12(1), Παπαδόπουλος 20, Τζαμτζής 18, Τρικαλιώτης 20, Τσέλιος 30(3)

Metal Warriors BC: Ανουσάκης 9, Αποστολίδης, Ζαπρούδης, Κουπαράνης 6, Ξανθουδάκης 2, Παυλόπουλος 9, Φωτακάκης 5