64
Polichni 5 goat 7 11 8 17 - 43 -
MnP 16 10 14 24 - 64 -

Όλο και ανεβαίνουν οι MnP!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι MnP ξεκίνησαν με έναν δυναμικό ρυθμό και επικράτησαν με σκορ 16-7. Ο Καραμπάς επέδειξε εξαιρετικές δεξιότητες και ανέλαβε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Η άμυνά τους ήταν σφιχτή και δυσκολεύε την αντίπαλη ομάδα να βρει χώρους για εύκολες ευκαιρίες στο καλάθι.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Polichni 5 goat προσπάθησαν να ανταποκριθούν και να μειώσουν τη διαφορά. Ο Τελικιόζογλου Αλέξανδρος κ προσφέρθηκαν να ηγηθεί της ομάδας τους και να δημιουργήσει ευκαιρίες στην επίθεση. Ωστόσο, οι MnP κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κατακτήσουν το ημίχρονο με σκορ 26-18.

Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους MnP να κυριαρχούν. Οι Μόκκας και Κεχίδης, συνέχισαν να εκτελούν εξαιρετικά στο γήπεδο και να προσφέρουν σημαντικές προσπάθειες στην επίθεση και άμυνα. Με ένα ισχυρό πνεύμα συνεργασίας και αποφασιστικότητας, κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους. Οι Polichni 5 goat προσπάθησαν να αντιδράσουν με τον Θεοδοσιάδη να προσπαθεί να μειώσει τη διαφορά, αλλά δυστυχώς δεν κατάφεραν να ανατρέψουν τον αντίπαλο.

Οι MnP, που είχαν ηγηθεί στο σκορ κατά τη διάρκεια του αγώνα, συνέχισαν να εντυπωσιάζουν στο τέταρτο δεκάλεπτο. Οι παίκτες της ομάδας, ήταν ανυπέρβλητοι και διατήρησαν το υψηλό επίπεδο. Με ακρίβεια στις επιθέσεις τους και σκληρή άμυνα, κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά και να κυριαρχήσουν στο γήπεδο. Οι Polichni 5 goat προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια αμυντική γραμμή που δεν έκανε σχεδόν κανένα λάθος και έτσι οι MnP πήραν την νίκη με τελικό σκορ 43-64.

MVP αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Μόκκας ο οποίος πέτυχε 22 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Ενώ ο Θεόφιλος Τελικιόζογλου για τους 5 goat έβαλε 7 πόντους και μάζεψε 11 ριμπάουντ.

Polichni 5 goat: Κυριακίδης , Δαμιανίδης 9 (1) , Τελικιόζογλου Θ. 7 , Παπαδόπουλος 7 , Θεοδοσιάδης 9 , Τελικιοζογλου Α. 11 (1)

MnP: Λάσκος 2 , Μπασιακούλης 2 , Κεχίδης , Κιοσέογλου 3 (1) , Στρουζας 7 , Καραμπάς 11 , Μόκκας 22 , Γκρεκ 2 , Μπουρλετσίκας 4 , Κεχίδης 11