03/06/2024
Big Babes 11 16 19 11 - 57 -
Sicarios BC 24 18 17 21 - 80 -

Ολοκληρωτική εμφάνιση από τους SIcarios!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Sicarios. Οι Στεφανίδης, Γκιφόπουλος και Σαμαράς είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Sicarios να έχουν το προβάδισμα με 11-24.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sicarios συνέχισαν να κυριαρχούν απόλυτα, ενώ οι Big Babes φάνηκαν να μην μπορούν να βρουν λύσεις. Οι επιδόσεις των Ιατρίδη Κωνσταντίνου και Παουλεάνου δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην ορμητική πίεση των αντιπάλων τους. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους Sicarios να έχουν διαφορά 15 πόντων, 27-42.

Καθώς προχωρούσαμε προς το τρίτο δεκάλεπτο, οι Big Babes προσπάθησαν να αντισταθούν στην πίεση των Sicarios. Οι παίχτες των Big Babes, Ιατρίδης Κωνσταντίνος και Παουλεάνου, έδειξαν αντοχή και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, μειώνοντας τη διαφορά. Παρόλα αυτά, οι Sicarios διατήρησαν τον έλεγχο, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 46-59. Ο αγώνας παρέμεινε ανοιχτός και ενδιαφέρον για το τελικό αποτέλεσμα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Sicarios να διατηρούν και να αυξάνουν το προβάδισμα, να ελέγχουν τον ρυθμό και να κερδίζουν τον αγώνα με 57-80. Οι Big Babes προσπάθησαν να επιστρέψουν στην διεκδίκηση της νίκης αλλά οι παίκτες των Sicarios παρέμειναν συγκεντρωμένοι και αποδοτικοί, καταφέρνοντας να κλείσουν τον αγώνα με επιτυχία.

MVP αναδείχθηκε ο Άλκης Στεφανίδης ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Big Babes είναι ο Kωνσταντίνος Ιατρίδης ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 21 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Big Babes: Δατσέρης 3(1), ΙατρίδηςΚ. 21(1), ΙατρίδηςΑ. 2, ΙατρίδηςΖ. 6, Λεπτοκαρύδης 10, Παιτάρης, Παουλεάνου 10(2), Παπαδόπουλος, Τερζίδης 5, Τσιρώνης

Sicarios BC: Γκιφόπουλος 15(2), Ζωίδης 12, Μητσάκης 6(2), Παπαθανασίου, Σαμαράς 22(5), Στεφανίδης 25(2)