73
Coble 13 12 23 25 - 73 -
Stefanina Timberwolves 13 15 6 13 - 47 -

Ολοκληρωτική νίκη των Coble

Με εξαιρετικό 2ο ημίχρονο οι Coble επικράτησαν των Stefanina Timberwolves με 73-47.

Η 1η περίοδος δεν είχε κάποια κατεύθυνση. Οι δύο ομάδες δεν ξεχώρισαν σε κάτι και έμειναν στην ισοπαλία. Η μία δυσκόλευε την άλλη με αποτέλεσμα να μην αυξηθεί πολύ το σκορ και να τελειώσει 13-13.

Στην 2η περίοδο οι Stefanina Timberwolves είχαν ένα μικρό προβάδισμα 3 πόντων. Κατά τ' άλλα δεν υπήρχε έντονη διαφορά στην εικόνα συγκριτικά με το προηγούμενο δεκάλεπτο. Στο τέλος οι "λιμνόλυκοι" έκλεισαν το ημίχρονο προπορευόμενοι με 25-28.

Η ανάπαυλα φαίνεται να ήταν ευεργετική για τους Coble καθώς στην 3η περίοδο όχι μόνο πέρασαν μπροστά αλλά με εξαιρετική άμυνα κράτησαν χαμηλά τους Stefanina Timberwolves και σε συνδυασμό με την επιθετική τους ορμή άνοιξαν τη διαφορά. Όταν τελείωσε το δεκάλεπτο βρεθηκαν να προηγούνται με 48-34.

Στην 4η περίοδο οι Coble έδωσαν το τελειωτικό χτύπημα. Υψηλό επίπεδο σκοραρίσματος σε συνδυασμό με καλή άμυνα αύξησαν περισσότερο τη διαφορά. Στο τέλος πήραν τη νίκη με 73-47.

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Γιώργος Ντισλής με 20 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Από την πλευρά των Stefanina Timberwolves ξεχώρισε ο Σταύρος Βαχτσεβάνος με 14 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Coble: Αλευράς , Κεφαλάς 9 (1), Κουτσουρίδης , Μποζατζίδης , Ντισλής 20, Παπίας 24 (4), Τζουβάρας 7 (1), Τσώτσος 3 (1), Χρυσίδης 10

Stefanina Timberwolves: Βαχτσεβάνος 14, Γούσιος 8 (1), Καλλιώρας , Μαυρουδής 8, Σιώπκας 4, Χουρδάκης 9 (1)