16/12/2023
Flying Circus 17 10 13 23 - 63 -
Drunk Kings 17 21 17 23 - 78 -

Ολοκληρωτικό μπάσκετ από τους Drunk Kings!

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι, επιτίθονταν κυρίως σε πρωτεύων αιφνιδιασμό και βρήκαν εύκολα καλάθια, με το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου να βρίσκεται στο 17-17.

Ανέβασαν ρυθμούς στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι και έχοντας σε καλή μέρα τον Καζή κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα 11 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου με 27-38.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις επιθετικά με τους Αλεξάκη, Δροσόπουλο και Κάκια, όμως οι Drunk Kings κατάφεραν να αυξήσουν και άλλο την διαφορά με τους Κοκκινογούλη και Σαμέτη να βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση και να κάνουν το 40-55 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι έκαναν την προσπάθεια τους να επιστρέψουν στο παιχνίδι με τους 9 πόντους του Δροσόπουλου, ομως οι φιλοξενούμενοι δεν έχασαν την ψυχραιμία τους και πήραν μεγάλη νίκη με 63-78.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Καζής με 30 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Αλεξάκης με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Οι γηπεδούχοι είχαν 11/19 βολές, 17/43 δίποντα, 6/16 τρίποντα, 37 ριμπάουντ, 20 ασίστ, 11 κλεψίματα και 19 λάθη. Από την άλλη οι νικητές είχαν 8/21 βολές, 26/53 δίποντα, 6/20 τρίποντα, 46 ριμπάουντ, 23 ασίστ, 15 λάθη και 15 κλεψίματα.

Flying Circus (Αλεξάκης): Αλεξάκης 16 (1), Δροσόπουλος 17 (2), Κάκιας 14, Μαρίνης 12 (1), Σιολής 5, Σωτηρόπουλος 6 (2)

Drunk Kings (Καζής): Αλεβίζος 5, Θεοχάρης 12, Καζής 30 (2), Κοκκινογουλης 8, Θεοχάρης 8 (1), Παναγόπουλος 2, Σιαμέτης 13 (3), Πετρόπουλος,

Τι μας άρεσε: Το επιθετικό παιχνίδι των δύο ομάδων!