22/04/2024
Μπουλντόζες 15 7 15 27 - 64 -
Beeranhas 14 11 19 14 - 58 -

Με τέταρτο δεκάλεπτο... όνειρο οι Μπουλντόζες!

Κρατούσαν το καλύτερο για το τέλος οι Μπουλντόζες και με επιμέρους σκορ 27-14 στην τέταρτη περίοδο επιβλήθηκαν των Beeranhas με σκορ 64-58 στον Κολωνό!

Αν για κάτι ξεχωρίζει ο Χατζημιχάλης ο Παναγιώτης, αυτο είναι η αστείρευτη ενέργεια που βγάζει στο παρκέ αλλά και η έφεσή του να σκοράρει στο ανοιχτό γήπεδο. Με τον νεαρό γκαρντ λοιπόν οδηγό και περνώντας παράλληλα τη μπάλα κοντά στο καλάθι, οι Μπουλντόζες πήραν και το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-14, με τους Ευάγγελου και Χαιδάκη (τρίποντο στη λήξη) να απαντούν. Ο Μπαλατσούκας είδε ότι υπήρχε... θέμα κοντά στο καλάθι και άμεσα βοήθησε! Τρυγωνόπουλος και Βλαχάκης ήταν παράλληλα σχεδόν σε κάθε φάση μέσα, αν και δεν κατάφεραν να κρατήσουν μπροστά την παρέα τους, καθώς τα Beeranhas... δάγκωναν και έγραψαν το 22-25 πρώτου ημιχρόνου.

Ο έμπειρος Χαϊδάκης, αποτέλεσε για ακόμα ένα παιχνίδι λοιπόν τον "μαέστρο" των φιλοξενούμενων, ο οποίος με την έμπνευσή του σκόραρε, δημιουργούσε και έδινε ρυθμο στον αγώνα, με τον Ευαγγέλου άξιο συμπαραστάτη! Ο Οικονόμου απάντησε με όμορφες ενέργειες και δεν άφηνε με τίποτα τους γηπεδούχους να απέχουν πάνω από 7 πόντους διαφορά από τα Beeranhas, τα οποία έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά με 37-44. Εκεί ο coach Θεοχάρης ζήτησε πίεση! Αυτή ήταν και που γύρισε το παιχνίδι .. Οι Μπουλντόζες λοιπόν κρατούσαν το καλύτερο για το τέλος, "τούμπαραν" την αναμέτρηση και πήραν τη νίκη με τελικό σκορ 64-58, με το δίδυμο Χατζημιχάλη - Σιγάλα απολαυστικό!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Χατζημιχάλης με 31 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ένα κόψιμο, 4 λάθη. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Γιάννης Ευαγγέλου με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 4 κλεψίματα, 2 κοψίματα, 3 λάθη.

Μπουλντόζες (Θεοχάρης): Μάνος 5, Οικονόμου 5, Χατζημιχάλης 31, Λεβέντης 1, Τρυγωνόπουλος 8, Μπακόλας, Αργυρόπουλος 3, Σιγάλας 8, Βλαχάκης 3.

Beeranhas (Χαϊδάκης): Κουγιεντάκης Χ. 9, Χαϊδάκης 15, Κουγιεντάκης Κ, Μπαλατσούκας 11, Σταμάτης 3, Ευαγγέλου 10, Τζιφοπανόπουλος 6, Κύρκος 4.

Τί μας άρεσε: Η ενέργεια του Χατζημιχάλη!