06/02/2024
Patras Orlando Tragic 21 15 16 15 - 67 -
ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ BC 6 11 7 17 - 41 -

Οrlando Tragic για... φίλημα, υπέταξαν τους Ντάρι Ντάρι

Πραγματοποιώντας μια απόλυτα πειστική εμφάνιση, οι Orlando Tragic δεν είχαν κανένα πρόβλημα να κάμψουν την αντίσταση των Ντάρι Ντάρι (67-41) και να κάνουν ένα ακόμα βήμα προς την κορυφή της Master League, εκμεταλλευόμενοι τον επιθετικό τους πλουραλισμό και την πλειάδα επιλογών από τον πάγκο.

Με τον Κανατά να αποτελεί το σημείο αναφοράς μέσα στο ζωγραφιστό, οι Tragic μετέτρεψαν από πολύ νωρίς το παιχνίδι σε παράσταση για ένα ρόλο, καθαρίζοντας την υπόθεση - νίκη από την Α' περίοδο. Ενδεικτικό το 21-6 του πρώτου δεκαλέπτου, με τους Ντάρι Ντάρι να μην μπορούν  να ακολουθήσουν σε καμία περίπτωση τον φρενήρη ρυθμό των «Τραγικών». Πολλοί περίμεναν μια στοιχειώδη αντίδραση των «γλάρων» στο Β' δεκάλεπτο, όμως οι Tragic δεν είχαν όρεξη για... αστεία και εκτόξευσαν την διαφορά στους 24 (37-13) στο ημίχρονο, τελειώνοντας το ματς.

Στην επανάληψη, ο αγώνας ήταν τυπική διαδικασία, με τους Orlando Tragic να ρίχνουν τους... διακόπτες και να κάνουν συντήρηση δυνάμεων, εν όψει της συνέχειας. Το τελικό 67-41 ήταν αυτό που τελικά σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων.