10/05/2022
Bonobo BC 16 22 29 17 - 84 -
Galacticos 17 19 11 14 - 61 -

Όταν έτρεξαν, εξαφανίστηκαν οι Bonobo!

Το απόγευμα της Κυριακής 8 Μαίου στο Μενίδι, οι Bonobo έκαναν εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο, έκαμψαν εύκολα την αντίσταση των Galacticos με 84 – 61 και εστιάζουν πλέον την προσοχή τους στο παιχνίδι με την Niko Team.

Οι Bonobo έκαναν εντυπωσιακό ξεκίνημα στο παιχνίδι και με ηγέτη τον Δημοσχάκη με 8 πόντους, ξέφυγαν 14 – 3. Στην συνέχεια οι Galacticos ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και με μπροστάρη στην επίθεση τον Κούπα με 8 πόντους και τον Ρούσσο να ακολουθεί με 6 , προσπέρασαν 16 – 17.

Πολύ γεμάτο από σκορ και θέαμα ήταν και το δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και με τον μπόμπερ Φελεμέγκα να βάζει τρία τρίποντα και τον Βάσιλα να ακολουθεί με 4 πόντους, ξέφυγαν 23 – 32. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και με το δίδυμο Δημοσχάκη με 8 και Φουραδούλα με 6 πόντους αντίστοιχα, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 38 – 36.

Στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου, οι Galacticos πυροβολούσαν από την περιφέρεια τον εκπληκτικό Φελεμέγκα να βάζει τρία τρίποντα, όμως στη συνέχεια οι Bonobo πάτησαν το γκάζι και εξαφανίστηκαν. Ο Δημοσχάκης ήταν ηγέτης στην επίθεση με 10 πόντους, με τον Φουραδούλα να ακολουθεί με 6 και με βοήθειες από Τσάκλη(4) και Παυλόπουλο με τρίποντο ,έγραψαν το 67-47.