03/03/2024
Pink Paper 16 14 16 11 - 57 -
Anonymous BC 27 16 11 22 - 76 -

Όταν "μαζεύονται" μπορούν να κερδίσουν τους πάντες οι Anomymous!

Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ ήταν υψηλό με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν πολλούς πόντους. Από τους φιλοξενούμενους ο Μπουτσικάκης ευστόχησε σε τρία σουτ τριών πόντων, ενώ ο Δρακόπουλος έκανε τη δουλειά από το ζωγραφιστό.  Οι γηπεδούχοι απάντησαν και αυτοί με τρία σερί εύστοχα τρίποντα από τον Ορφανίδη. Το σκορ της πρώτης περιόδου ήταν 16-27.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Anonymous συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα, αφού με σωστές επιλογές στην επίθεση το διεύρυναν μέχρι και τους 17 πόντους. Πρωταγωνιστές των επιθέσεων ήταν οι Ουζουνίδης και Κατσιώλης. Αυτό που κατάφεραν οι Ροζ ήταν να μειώσουν στο σκορ με τους Μποτσάκο και Ορφανίδη, διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου στο 30-43.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέρασαν στο παρκέ πιο συγκεντρωμένοι, καθώς με σωστές επιλογές στην επίθεση έφτασαν μέχρι και στους 5 πόντους τη μεταξύ τους διαφορά. Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, έβγαλαν αντίδραση ξανά και  αύξησαν τη διαφορά, με τους Ελευθεριάδη,  Βάνα και Δρακόπουλο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Anonymous συνέχισαν να σκοράρουν,  βρίσκοντας ελεύθερους χώρους, καθώς Δρακόπουλος και Ουζουνίδης συνεργάστηκαν υπέροχα,  πετυχαίνοντας πολλά καλάθια μαζί. Οι γηπεδούχοι αυτό που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο σκορ με τους Καμπόσο και Ορφανίδη. Ο φωτεινός πίνακας στο τέλος έγραψε το 57-76  υπέρ των Anonymous

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Δρακόπουλος Νικόλαος με 24 πόντους 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Από την αντίπερα όχθη ξεχώρισε ο Νικόλαος Ορφανίδης με 17 πόντους και 4 ασίστ.

Pink Paper (Αζάρ): Καμπόσος 15, Αζάρ, Καπρπούζης 8, Κωλλέτης,  Μανωλάκος, Μποτσάκος 17, Ορφανίδης 17

Anonymous (Αλεφαντινός) : Βάνας 8, Γαλανάκης 2, Δρακόπουλος 24,  Ελευθεριάδης 9, Κατσιώλης 6, Κώτσιας, Μανωλέας 8, Μπουτσικάκης 12, Ουζουνίδης 7

Τι μας άρεσε: Η εξαιρετική εμφάνιση από τους Anonymous!!