28/09/2022
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 11 6 14 15 - 46 -
Retrolls 14 9 8 13 - 44 -

Πάλεψαν και τα κατάφεραν οι Seattle SuperΨΩΝΙΑ!

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο οι Retrolls κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους στο παιχνίδι και έτσι χάρης τα καλάθια του Τσέλιου κατάφεραν να πάρουν από νωρίς το πάνω χέρι και να δημιουργήσουν μια μικρή υπέρ τους διαφορά , την ίδια στιγμή που οι Seattle είχαν κάποια σημαντικά θέματα κυρίως στην επίθεση.

Η συνέχεια και για τις δύο ομάδες θα είναι αρκετά καταστροφική καθώς οι λάθος επιλογές στην επίθεση και οι αρκετές χαμένες φάσεις σε συνδυασμό με την πολύ καλή άμυνα έφεραν το σκορ σε αρκετά χαμηλά επίπεδα , όμως οι Retrolls θα βγουν σχεδόν αλώβητοι από την κατάσταση κρατώντας ακόμα την διαφορά στα χέρια τους.

Η τρίτη περίοδος όμως θα είναι και αυτή η οποία θα αλλάξει όλη την ροή του αγώνα καθώς οι Seattle με πρωταγωνιστές τους Ακριτόπουλο και Μούστο θα μπορέσουν να ροκανίσουν αρκετά την διαφορά με αποτέλεσμα να φέρουν το ματς στα ίσα.

Έτσι όλο κρίθηκαν στην τέταρτη περίοδο στην παρόλο την βοήθεια που πρόσφερε στην ομάδα του ο Γραμματίκας με τα πολλά του καλάθια το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και συγκεκριμένα σε άστοχες βολές , έτσι ο αγώνα θα περάσει στα χέρια των Seattle SuperΨΩΝΙΑ με το τελικό σκορ να είναι 46-44.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Χρήστος Ακριτόπουλος ο οποίος πέτυχε 10 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Ενώ από την άλλη πλευρά για την ομάδα των Retrolls πρωταγωνιστής ήταν ο Γιώργος Γραμματίκας ο οποίος άγγιξε το double double με 20 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Seattle SuperΨΩΝΙΑ: Μπίνας 2 , Ακριτόπουλος 10 (1) , Ιωαννίδης , Μαλακώζης 10 , Ασημένιος 6 , Φανουλάς 1 , Νταμπούδης , Μούστος 11 (2)

Retrolls: Τρικαλιώτης 3 (1) , Αναγνωστόπουλος 4 , Πιτένης 2 , Γραμματίκας 20 (1) , Κεχαγιάς , Βαλοδήμος , Ανουσάκης , Παπαδόπουλος , Τσέλιος 15

Τι μας άρεσε: Η ενέργεια και το πάθος των Seattle SuperΨΩΝΙΑ!