13/06/2024
Gangsters 19 19 11 22 - 71 -
Indians 17 17 16 19 - 69 -

Το ήθελαν παραπάνω οι Gangsters!

Δύο καταπληκτικές ομάδες, δύο Εξαιρετικοί προπονητές και ένας αγώνας χάρμα ιδέσθαι στο παρκέ του ΓΣΠ, με τους Gangsters να κερδίζουν τους Indians, με τελικό σκορ 71-69.

Ο Νιφόρας μπήκε με... φόρα, έβαλε τους πρώτους 8 πόντους της παρέας του Βρύλλη και ξεκάθαρα τράβηξε τα βλέμματα στο ξεκίνημα του αγώνα! Η είσοδος του Πολύζου ήταν ό,τι έπρεπε να γίνει για να αλλάξει η εικόνα του αγώνα, με τον εκρηκτικό φόργουορντ των φιλοξενούμενων να είναι εκπληκτικός και να μειώνει στο 19-17. Ο Νακόπουλος έδωσε ... σόου όντας παντού σε άμυνα και επίθεση, κλέβοντας, σκοράροντας και δημιουργώντας, με τον Μαμάκο να έχει απαντήσεις για το 38-34 πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μπαλτάς αν και στο πρώτο ημίχρονο δεν ξεχώρισε, στο δεύτερο μπήκε φουριόζος και σκόραρε από την περιφέρεια. Ο Κουτάντος τροφοδοτήθηκε κάτω από το καλάθι, έβαλε τα περισσότερα αλλά οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν αποφασισμένοι! Έπαιξαν σωστά και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 49-50 για τρίτο δεκάλεπτο. Δεν το κράτησαν όμως! Ο Νακόπουλος βγηκε ξανά μπροστά, με την παρέα του να επιμένει στην πίεση και να παίρνει τη νίκη με τελικό σκορ 71-69!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο απίστευτος Κωνσταντίνος Νακόπουλος με 12 πόντους, 19 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 9 κλεψίματα, 3 λάθη. Από τους Indians ξεχώρισε ο Γιώργος Πολύζος με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ένα κλέψιμο, 4 λάθη.

Gangsters (Βρυλλής): Κουτάντος 17, Λάιος, Μακρής 2, Νακόπουλος 12, Νιφόρας 18, Νιώτης 7, Σταουρνάρας 15.

Indians (Μηνάς): Κασιμάτης 12, Κοσκίνας 7, Μαμάκος 10, Μητσάκος 6, Μπακάλης 5, Μπαλτάς 3, Μιλιόρδος 1, Πολύζος 20, Πουλοκέφαλος 5.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα στον αγώνα!