22/09/2024
Flying Circus 16 11 18 16 - 61 -
Bald Eagles 6 12 5 8 - 31 -

Παράσταση για έναν ρόλο και η νίκη στους Flying Circus!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Bald Eagles να μπαίνουν άσχημα στο παιχνίδι και να βρίσκονται πίσω στο ξεκίνημα με 13-0. Στην συνέχεια όμως, ισορρόπησαν κάπως τα πράγματα με αποτέλεσμα το δεκάλεπτο να κλείσει στο 16-6.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι άρχισαν να χαϊδεύουν το πόδι στο γκάζι και με ωραίο μπάσκετ ανέβαζαν τον δείκτη της διαφοράς. Οι Bald Eagles δεν μπορούσαν να ακολούθησαν τον ρυθμό και το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 27-18.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι Bald Eagles προσπάθησαν να αντιδράσουν και να επιστρέψουν στο παιχνίδι αλλά οι Flying Circus πέταγαν «φωτιές» τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά με αποτέλεσμα το δεκάλεπτο να κλείσει στο 45-23.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο νικητής είχε κριθεί και ουσιαστικά το τελικό σκορ ήταν το μόνο ζητούμενο της αναμέτρησης. Οι άμυνες χαλάρωσαν, οι Flying Circus κατέβασαν ταχύτητα και πήραν την νίκη με το 61-31 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Ζαχαρόπουλος με 18 πόντους και 13 ριμπάουντ ενώ πολυτιμότερος των ηττημένων ήταν ο Οζύνης με 12.

Flying Circus( Πιπιλής): Ασημακόπουλος 5, Δέρδας 4, Ζαχαρόπουλος 18, Κάκιας 15, Καραγιάννης, Παπαθεοδωρόπουλος 6, Πιπιλής 2, Σωτηρόπουλος 11.

Bald Eagles(Ρούσι): Κώνστας, Μπαλάφας, Οζύνης Α. 2, Οζύνης Γ. 12, Παπασπύρου 9, Ρούσι, Σαραφόπουλος 8, Τασατζής, Φιλιππόπουλος,Χαλικιάς.

Τι μας άρεσε: Το κυριαρχικό μπάσκετ των νικητών που δεν άφησε κανένα περιθώριο στους Bald Eagles.