08/11/2021
Baca Juniors BC 13 7 12 9 - 41 -
Retro Pacers 16 10 14 26 - 56 -

Παρέμειναν αήττητοι οι Retro Pacers!

Την τέταρτη νίκη τους σε ισάριθμα πήραν οι Retro Pacers που επιβλήθηκαν με 56-41 της Baca Juniors στο κλειστό των Άνω Λιοσίων!

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο. Η Baca Juniors, ξεκίνησε καλύτερα με σουτ του Τσαμποδήμου που έβαλε 11 πόντους όντα απολαυστικός στην επίθεση. Στην συνέχεια όμως, βρήκε ρυθμό ο Μπουρμπόν έβαλε 6 πόντους και προσπέρασε με 3, 16-13 με το τέλος της πρώτης περιόδου.

Την απόδοσή τους, ανέβασαν κατακόρυφα στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Retro Pacers, που με μπροστάρη τον Σωτήρη Ιωαννίδης που έβαλε 8 πόντους έτρεξαν ένα επιμέρους 10-7 και έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 26-20. Για την ομάδα του Κασφίκη, 3 έβαλε ο Παύλος Βουλιώτης.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το μοτίβο του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τους Retro Pacers να έχουν τον έλεγχο του ματς, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να «κλειδώσουν» την νίκη. Αυτό που κατάφεραν ήταν να αυξήσουν την διαφορά τους και να προηγηθούν με 8, 40-32 με το τέλος της περιόδου. Μπουρμπόν από την μία με 10 πόντους και Κοττέας από την άλλη με 6, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα.