10/04/2024
Hellas Paper Bears 15 18 18 23 - 74 -
Leathal Pistols 20 13 18 21 - 72 -

Παρέμειναν ζωντανοί οι Hellas Paper Bears!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έναν αγώνα γεμάτο εντάσεις και αγωνία. Οι Leathal Pistols εμφανίστηκαν στο γήπεδο με αποφασιστικότητα, οδηγούμενοι από τους εξαιρετικούς παίκτες τους, Γιαχανατζή, Γκοτζαμάνη και Μαυρίδη. Απέναντι τους, οι Hellas Paper Bears έδειχναν επίσης αποφασισμένοι να ανταπεξέλθουν, με τους Μπέλλη, Μπίλιο και Χατζηλεμονιά να καθοδηγούν την ομάδα τους. Η πρώτη περίοδος έληξε με τους Leathal Pistols να προηγούνται με 15-20.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είχε έντονη ανταγωνιστικότητα και ανατροπές. Οι Hellas Paper Bears αντέδρασαν εντυπωσιακά, με τους Μπέλλη , Μπίλιο και Καζή να βρίσκουν την έμπνευση τους. Με μια εντυπωσιακή επίδοση, κατάφεραν να όχι μόνο να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ αλλά και να ισοφαρίσουν σε 33-33 με την λήξη του ημιχρόνου.

Η μάχη εντείνεται καθώς πλησιάζουμε προς το τέλος του αγώνα. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια και να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες παρέμειναν ισόπαλες στο σκορ, γεγονός που μας δίνει εικόνα για την σκληρή μεταξύ τους μάχη. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 51-51.

Καθώς ο χρόνος εξαντλείται, η ένταση στο γήπεδο φτάνει στο αποκορύφωμά της. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο με εντυπωσιακά καλάθια και αμφίρροπο παιχνίδι. Οι Leathal Pistols έκαναν μια τελευταία προσπάθεια να ανατρέψουν το παιχνίδι, αλλά οι Hellas Paper Bears κράτησαν την ψυχραιμία τους και διατήρησαν το προβάδισμά τους. Το τέταρτο δεκάλεπτο έληξε με νίκη των Hellas Paper Bears με σκορ 74-72.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Ηλίας Μπέλλης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Leathal Pistols είναι ο Πέτρος Γκοτζαμάνης που πέτυχε 13 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Hellas Paper Bears: Καζής 9(1), Καραγκούνης, Μπέλλης 18(1), Μπίλιος 14(4), Παλιογιάννης 5, ΠολυχρονιάδηςΧρ. 2, Χατζηλεμονιάς 11(1), Χύτας 15

Leathal Pistols: Γαλής 6(2), Γιαγκόπουλος 3(1), Γιαχανατζής 16(2), Γκοτζαμάνης 15,Καραγιαννιώτης 7, Καραγκιαούρης 4, Μαρκόπουλος, Μαυρίδης 9(1), Μιχέλης 6, Παράσχος, Πρωτογερόπουλος 6