20/10/2024
Kozalides BC 18 19 23 24 - 74 -
Tripodiakos 23 23 24 28 - 98 -

Παρολίγον... κατοστάρα ο Tripodiakos!

Το υψηλό τέμπο δεν υπήρχε περίπτωση να μη δώσει στο παιχνίδι όμορφο τόνο, με τους γεμάτους ενέργεια Kozalides αλλά και παίκτες του Τριποδιακού να πάνε πάνω... κάτω! Ο Δούβλης ήταν ένα... τσακ καλύτερος από όλους του υπόλοιπους στα πρώτα δέκα λεπτά, με τον Θεοδωρομανωλάκη να απαντά με σουτ από την περιφέρεια για το 18-23 πρώτης περιόδου. Ο Καλλέργης πάτησε παρκέ, οι γηπεδούχοι είχαν βελτίωση, με το ημίχρονο να κλείνει στο 37-46 για και τον Δούβλη να... ψάχνει κάποιον να τον κόψει!

Ο Σαρλής πήρε παραπάνω μπάλες στη συνέχεια του αγώνα, με τον Ευαγγελιάδη να συνεχίζει παράλληλα τη θετική του εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση. Οι γηπεδούχοι βρήκαν καλάθια από την ποιότητα των Μαραγκουδάκη και Θεοδωρομανωλάκη, αλλά έμειναν μακρυά από τον καλό τους εαυτό, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 60-70 για τους "λευκούς"! Εκεί που ήταν να πατήσουν γκάζι οι γηπεδούχοι και να μειώσουν, έβαλαν... όπισθεν, με ρους φιλοξενούμενους να παίζουν έξυπνα, να βάζουν 28 πόντους και να κλείνουν τον αγώνα με σκορ 74-98 και με τη νίκη!

NOVIBET MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιώργος Δούβλης με 32 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 7 κλεψίματα, ένα λάθος. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Γρηγόρης Μαραγκουδάκης με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα κλέψιμο, ένα κόψιμο, 2 λάθη.