26/09/2023
Agxialos Legends 13 14 21 11 - 59 -
Magoofyδες 5 15 19 7 - 46 -

Πάτησαν δυναμικά οι Agxialos Legends!

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 13-5 υπέρ των Agxialos Legends. Οι παίκτες της ομάδας επέδειξαν αξιοσημείωτη άμυνα και αποτελεσματική επίθεση, ενώ οι Μαυρίδης και Καραγκιαούρης ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια αρχική επαφή με τον αγώνα, υπόσχοντας ακόμα περισσότερη δράση στη συνέχεια.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Magoofyδες αποφάσισαν να μην παραδοθούν εύκολα. Με καλές επιθέσεις και αμυντική πίεση, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ. Ωστόσο, οι Agxialos Legends διατήρησαν το προβάδισμα και το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 27-20 υπέρ τους. Οι Μαυρίδης και Καραγκιαούρης συνέχισαν να αποτελούν τα αστέρια της ομάδας τους, ενώ οι Παναγιωτόπουλος και Κωνσταντινίδης ανταποκρίθηκαν με εντυπωσιακές επιδόσεις για τους Magoofyδες.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τον αγώνα. Οι Magoofyδες επέστρεψαν δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα για πρώτη φορά. Με εξαιρετικές συνεργασίες και ακριβείς εκτελέσεις, κατέληξαν να κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 40-39 υπέρ τους. Ο αγώνας εξελίσσεται σε έναν εξαιρετικά ανταγωνιστικό και αμφίρροπο ματς.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends αντέδρασαν επιτυχώς στην αντίδραση των Magoofyδων. Με εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματικές επιθέσεις, κατάφεραν να επανακτήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Μαυρίδης και Καραγκιαούρης διατήρησαν την απόδοσή τους σε υψηλό επίπεδο και με ένα εντυπωσιακό τέλος, οι Agxialos Legends κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 59-46.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Καραγκιαούρης ο οποίος έκανε Double Double με 17 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Για τους Magoofyδες άξιος αναφοράς είναι ο Παναγιωτόπουλος Σπυροφώτης ο οποίος πέτυχε 9 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Agxialos Legends: Παράσχος 6 (2) , Αγτζίδης 5 (1) , Γιαγκόπουλος , Οικονόμου 2 , Πρωτογερόπουλος 2 , Ιωαννίδης 1 , Μαυρίδης Π. 13 (1) , Καραγκιαούρης 17 , Μαυρίδης Β. 6 , Τάλλης 7

Magoofyδες: Παναγιωτόπουλος 9 , Σγούρος , Kolev 5 (1) , Δεδόπουλος , Βασιλειάδης 1 , Ανφιμιάδης 5 , Θαλασσινός 7 , Κριθαρίδης , Τυφλόπουλος 6 (1) , Τσομπανάκης 2 , Πιτσούλης 3 (1) , Κωνσταντινίδης 8