15/01/2024
BEERWAUKEE BUCKS 18 16 16 19 - 69 -
Runners and Gunners 19 14 12 6 - 51 -

Πάτησαν "γκάζι" στο δεύτερο ημίχρονο οι Bucks και έφυγαν με τη νίκη

Beerwaukee Bucks και Runners&Gunners αναμετρήθηκαν στο Πάρκο σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι για τη Development League. Ενώ στο πρώτο ημίχρονο παρακολουθούσαμε μια ιδιαίτερα αμφίρροπη εικόνα, στο δεύτερο μισό οι Beerwaukee έκαναν επίδειξη δύναμης και πήραν μια αρκετά σημαντική με 69-51.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς αμφότερες οι ομάδες έδειχναν να έχουν ρυθμό στην επίθεση. Μετά από αρκετές εναλλαγές στο προβάδισμα, το σκορ της 1ης περιόδου σταμάτησε στο 18-19 υπέρ των Runners. Στη δεύτερη περίοδο, οι Bucks φρόντισαν να κλείσουν τους περισσότερους διαδρόμους και να περιορίσουν την επιθετική λειτουργία των αντιπάλων τους, πηγαίνοντας προηγούμενοι ημίχρονο με 34-31, κάνοντας ένα πολύ καλό δεκάλεπτο.

Από εκεί και πέρα, φαινόταν πως το momentum είχε γύρισε για τα καλά υπερ των πιο έμπειρων Bucks. Αρχικά, μέσω της άμυνας έπαιρναν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στην επίθεση και συνέχιζαν να σουτάρουν με υψηλά ποσοστά. Παρ'όλα αυτά, τα πάντα ήταν ακόμη ανοιχτά καθώς η διαφορά ήταν μόλις στους 5 πόντους (50-45) στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου. Πλέον , είχαμε μπει στην τελευταία περίοδο και εκεί είναι που θα έπαιρνε η κατηφόρα τους Runners. Έχοντας μεγάλη αστοχία στα εντός πεδιάς και κάνοντας πάρα πολλά αβίαστα λάθη, έδωσαν την ευκαιρία στους Beerwaukee Bucks να πάρουν σταδιακά πολύ σημαντικές διαφορές που θα τους έδιναν τη νίκη. Τελικά, το σκορ σταμάτησε στο 69-51, με τους Bucks να φτάνουν σε ακόμη μια μεγάλη νίκη.