02/03/2022
Magoofyδες 10 18 19 20 - 67 -
Leathal Pistols 24 17 15 20 - 76 -

Πέρασαν από τους Magoofyδες oi Pistols!

Ακόμα μια νίκη σημείωσαν οι Pistols οι οποίοι επικράτησαν της ομάδας από τη Χαλκιδική με σκορ 67-76. Οι Pistols έκαναν το ιδανικό ξεκίνημα στον αγώνα καθώς το η πρώτη περίοδος έληξε με σκορ 10-24 υπέρ τους. Από εκεί και πέρα οι ενισχυμένοι Magoofydes ροκάνιζαν τη διαφορά ανά δεκάλεπτο, όμως δε κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη.

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μιχέλης που πέτυχε 38 πόντους, ενώ ο Καραγκιαούρης σημείωσε double double με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Για τους Magoofyδες, ο Ευθυμίου πέτυχε double double με 27 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Βασιλειάδης σημείωσε 15 πόντους.

Magoofyδες: Δεδόπουλος, Ευθυμίου 27(1), Γελαδάρης 5(1), Παναγιωτόπουλος 10, Καρβέλης 5, Βασιλειάδης 15, Παυλίδης 2, Kolev 3

Pistols: Οικονόμου 7(1), Ντόκος 8(2), Μιχέλης 38(3), Αγτσίδης 3(1), Καραγκιαούρης 12, Τάλλης 8