10/05/2022
Destroyed Pistons 18 18 23 6 - 65 -
Myrmidons BC 12 12 17 18 - 59 -

Περήφανα στη D3 οι Destroyed Pistons!

Με τους Myrmidons να βλέπουν το παιχνίδι ως μία δυνατή προπόνηση πριν τις αναμετρήσεις με τους Aces και τους Destroyed Pistons να παίζουν το τελευταίο τους παιχνίδι στην D2, παρακολουθησαμε τη νίκη της παρέας του Καλογερόπουλου με σκορ 65-59, στο κλειστό των Μελισσίων.

Με τον Σπανόπουλο να είναι όλα τα… λεφτά και τον Καλογερόπουλο να αναλαμβάνει ρόλο οργανωτή, οι Destroyed έκαναν πολύ καλό ξεκίνημα στον αγώνα και προηγήθηκαν με 18-12 στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Νιωτάκη από την άλλη με δύο τρίποντα να ξεχωρίζει.

Καλογερόπουλος και Μάλφας ανέλαβαν να πάρουν τις περισσότερες προσπάθειες επιθετικά για τους άσπρους, με τη διαφορά να ανεβαίνει στους δέκα. Ο Καλόσακας σκόραρε τρεις φορές από την περιφέρεια και προσπάθησε να τη… μαζέψει, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει στο 36-24 για Destroyed!

Οι Myrmidons με τα επερχόμενα παιχνίδια με Aces μέσα στην εβδομαδα και με τέτοια εμφάνιση δε θα έπρεπε και δεν ήταν ευχαριστημένοι, με τον Νιωτάκη να φαίνεται να είναι ο μοναδικός που… σώνεται, προσπαθώντας να σκοράρει και να μειώσει. Ο Μάλφας βρήκ