13/06/2024
Air Ballers 9 11 7 12 - 40 -
Jackals 15 25 22 12 - 74 -

Πήραν φωτιά οι Jackals!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ενέργεια και ανταγωνισμό. Από την αρχή, οι Jackals έδειξαν τη δύναμή τους, καταφέρνοντας να πάρουν προβάδισμα 9-15 στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου. Οι Συμεωνίδης και Καραγιάννης των Air Ballers προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι με εξαιρετικές επιδόσεις, ωστόσο οι Jackals, με την αποτελεσματικότητα των Αποστολίδη και Τάσκα, κατάφεραν να επιβληθούν. Το σκορ του πρώτου δεκάλεπτου αντικατόπτριζε μια ισορροπημένη αλλά σκληρή μάχη στο παρκέ.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους Jackals να εντείνουν την επίθεσή τους και να αυξάνουν τη διαφορά στο σκορ. Με ηγέτες τον Αποστολίδη και τον Τάσκα, οι Jackals κατάφεραν να διπλασιάσουν σχεδόν το σκορ τους, τελειώνοντας το ημίχρονο με σκορ 21-40. Οι Air Ballers, παρά την καλή προσπάθεια των Συμεωνίδη και Καραγιάννη, δεν κατάφεραν να αντιμετωπίσουν την οργανωμένη άμυνα και την ταχύτητα των Jackals. Η διαφορά στο σκορ άρχισε να φαίνεται σημαντική, με τους Jackals να κυριαρχούν και στα δύο άκρα του γηπέδου.

Με την επιστροφή από το ημίχρονο, οι Jackals συνέχισαν να πιέζουν τους αντιπάλους τους και να αυξάνουν την απόστασή τους στο σκορ. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 28-62, με τους Jackals να δείχνουν την απόλυτη κυριαρχία τους στον αγώνα. Οι Αποστολίδης και Τάσκας συνέχισαν να προσφέρουν ασταμάτητες επιθέσεις και αμυντικές ενέργειες, ενώ οι Air Ballers δυσκολεύονταν να βρουν λύσεις απέναντι στην πίεση. Ο Συμεωνίδης και ο Καραγιάννης συνέχισαν να προσπαθούν, αλλά η υπεροχή των Jackals ήταν εμφανής σε κάθε σημείο του παιχνιδιού.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Jackals ολοκλήρωσαν την κυριαρχία τους με τελικό σκορ 40-74. Η ομάδα συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και ενέργεια, κλείνοντας τον αγώνα με μια εντυπωσιακή νίκη. Οι Αποστολίδης και Τάσκας ήταν αναμφισβήτητα οι κορυφαίοι παίκτες του αγώνα, οδηγώντας την ομάδα τους σε μια καθαρή νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Σταύρος Αποστολίδης ο οποίος πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Air Ballers είναι ο Δημήτρης Καραγιάννης ο οποίος έβαλε 9 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Air Ballers: Καραγιάννης 9 (1) , Γούλας , Γκουστίλης 3 , Λαγός 4 , Χρυσοβελίδης 5 (1) , Συμεωνιδης 11 (2) , Κουτζιαμπασης 4 , Φραγγής 4

Jackals: Καραμανώλης , Κωνσταντινίδης 9 , Μηνασίδης 2 , Τάσκας 17 (2) , Ζωγράφος , Τσίπας 8 , Βούλγαρης 3 , Γκούμας 4 , Αποστολίδης 21 (5) , Σιώτας 3 , Καρακόλιος 7 (1)