48
Aces 9 8 9 22 - 48 -
Kasonic Beers 16 12 14 14 - 56 -

Πήραν νίκη και διαφορά οι Kasonic Beers!

ο απογευματάκι του Σαββάτου 30 Ιανουαρίου στο Μενίδι, σε ένα πολύ δυνατό στην μάχη της τρίτης θέσης, οι Kasonic Beers πήραν την νίκη με 48 – 56 απέναντι στους Aces και κάλυψαν και την διαφορά του πρώτου γύρου.

Το πρώτο δεκάλεπτο είχε πολύ γρήγορο ρυθμό, δυνατές μονομαχίες, με τους Kasonic να προηγούνται 9-16. Ασημακόπουλος με 6 πόντους, Καρακωσταντής με 5 και Μ. Ζυγούρης με τρίποντο, οδηγούσαν την επίθεση για τους φιλοξενούμενους, ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν έξι διαφορετικοί παίκτες.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Άσσοι προσπαθούσαν να επιστρέψουν στην διεκδίκηση του αγώνα , αλλά παρέμεναν πολύ άστοχοι, με τον Γιαζιτζόγλου να είναι πρώτος σκόρερ με 3 πόντους. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, οι Kasonic με τον Προσηλιακό να έχει 4 πόντους και τους Καρακωνσταντή και Γ.Ζυγούρη να βάζουν από ένα τρίποντο, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 17 – 28.

Οι Kasonic Beers συνέχισαν να βγάζουν πολλή ενέργεια και να είναι καλύτεροι και στην τρίτη περίοδο με την διαφορά να φτάνει ακόμα και στους 21 πόντους. Γιώργος Ζυγούρης με 5 πόντους, Κόκκαλης με 4 και Προσηλιακός με τρίποντο ήταν ηγέτες στην επίθεση , ενώ για τους άστοχους για άλλη μία φορά Aces, ξεχώρισε ο Μπατζάκας με 4 πόντους και από ένα καλάθι έβαλαν οι Γιαζιτζόγλου, Μουστακάτος για το 26 – 42.