22/10/2023
East Side Pylaia 12 18 10 17 - 57 -
Hoston Celtics 16 18 25 10 - 69 -

Πήραν την νίκη χάρης το τρίτο δεκάλεπτο οι Hoston Celtics!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έναν εξαιρετικά ανταγωνιστικό ρυθμό, καθώς και οι δύο ομάδες πάλευαν για κάθε πόντο. Οι Hoston Celtics κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με σκορ 16-12, χάρη στην εντυπωσιακή τους άμυνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι East Side Pylaia προσπάθησαν να ανταποκριθούν. Οι Κρυσταλλίδης και Παπαδόπουλος συνεργάστηκαν αποτελεσματικά και μείωσαν τη διαφορά, αλλά οι Hoston Celtics διατήρησαν το προβάδισμά τους, κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 34-30.

Το τρίτο δεκάλεπτο αποδείχθηκε καθοριστικό. Οι Hoston Celtics άνοιξαν το παιχνίδι με εντυπωσιακά σουτ και αμυντική σταθερότητα. Οι East Side Pylaia βρέθηκαν σε δύσκολη θέση, καθώς η διαφορά αυξήθηκε σημαντικά, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με 59-40. Οι Hoston Celtics έκαναν το πρώτο δυνατό βήμα προς την νίκη.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους East Side Pylaia να προσπαθούν να επανέλθουν, αλλά οι Hoston Celtics διατήρησαν τον έλεγχο. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με νίκη των Hoston Celtics με 69-57. Οι East Side Pylaia έδειξαν ανθεκτικότητα και πνεύμα αγώνα, αλλά οι Hoston Celtics απέδειξαν την υπεροχή τους σε αυτή την αναμέτρηση.

MVP αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Παπασιώπης ο οποίος πέτυχε 13 πόντους , πήρε 7 ριμπάουντ και μοίρασε 6 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους East Side Pylaia είναι ο Στέφανος Κρυσταλλίδης ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 15 πόντους και  9 ριμπάουντ.

East Side Pylaia: Τσανγκα 4 , Τσανόγλου 8 , Κατσής , Σιδόπουλος 9 , Μπάτζιος , Παπαδόπουλος 14 , Κρυσταλλίδης 15 (1) , Μπαμπαρατσας 7

Hoston Celtics: Ελευθερίου 15 (1) , Καλλασίδης , Καρκαλέτσης 8 , Γεωργίου , Ντουνούσης 2 , Δώγος 8 , Γκουτζαμάνης 8 , Παπασιώπης 13 , Παπαδάκης 15