20/12/2023
Big Babes 21 13 16 18 - 68 -
Atlanta Socks 24 11 7 13 - 55 -

Πήραν το ντέρμπι κορυφής οι Big Babes!

Η αρχή του αγώνα μεταξύ των Big Babes και των Atlanta Socks ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστική. Και οι δύο ομάδες παρουσίασαν εντυπωσιακό παιχνίδι, αλλά οι Atlanta Socks κατάφεραν να προηγηθούν με το τέλος του πρώτου δεκάλεπτου με 21-24. Οι Βούλγαρης, Βορνίτης και Κυριακού έδειξαν την αξία τους στο παρκέ, δίνοντας στην ομάδα τους ένα πολύτιμο προβάδισμα.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, ο αγώνας παρέμεινε στενός, και οι Big Babes επιδίωξαν να ανατρέψουν το σκορ που έδειχνε 34-35 υπέρ των Atlanta Socks. Οι Τερζίδης Νίκος, Ιατρίδης και Μεγαλόπουλος προσπαθούσαν εντατικά να διατηρήσουν την ισορροπία, αλλά η αντίπαλη ομάδα έδειχνε ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Big Babes κατάφεραν να ανατρέψουν τον αγώνα προς όφελός τους. Με εξαιρετικές επιδόσεις από τους Τερζίδη, Ιατρίδη και Μεγαλόπουλο, η ομάδα τους προηγήθηκε με 50-42. Η άμυνα τους ήταν ανίκητη, ενώ η επίθεσή τους είχε συντονισμένες επιθέσεις που έφεραν την ανατροπή.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο επιβεβαίωσε την ανωτερότητα των Big Babes. Με εξαιρετικές επιδόσεις στο τελικό δεκάλεπτο, κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 68-55. Οι Τερζίδης Νίκος, Ιατρίδης και Μεγαλόπουλος ξεχώρισαν με τις εξαιρετικές τους επιδόσεις, ενώ οι Atlanta Socks παρέμειναν αξιόμαχοι αντίπαλοι.

MVP του αγώνα είναι ο Νίκος Τερζίδης ο οποίος πέτυχε 19 πόντους και κατάφερε να πάρει 7 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Socks είναι ο Θανάσης Κυριακού ο οποίος πέτυχε Double Double με 13 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Big Babes: Τερζίδης Ν. 19 (1) , Τερζίδης Σ. , Μεγαλόπουλος 11 (3) , Τσιρώνης 11 (1) , Κολοβός 8 , Κουτσιανούδης , Δατσέρης , Ιατρίδης 15 (1) , Παουλεάνου 4 (1)

Atlanta Socks: Κατσικαρίδης 4 , Βούλγαρης Σω. 13 (3) , Τεμέλκου , Βούλγαρης Στ. , Κεσίσογλου 12 (1) , Βορνίτης 13 (1) , Κυριακού 13 , Λογοθέτης