82
Stefanina Timberwolves 14 26 11 25 - 76 -
Emoji 22 15 21 24 - 82 -

Πήραν το εισιτήριο για τα play off οι Emoji!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια και να δίνουν μάχη στο παρκέ. Οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να κερδίσουν το προβάδισμα, αλλά οι Emoji διατήρησαν τον έλεγχο και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ 14-22 προς όφελός τους. Ο Καλλιώρας και ο Αγγελίδης προσπάθησαν να ηγηθούν των Timberwolves, αλλά οι προσπάθειές τους δεν ήταν αρκετές για να αντιστρέψουν την τύχη του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves απέδειξαν την αντοχή τους και την ικανότητά τους να αντεπεξέλθουν στις προκλήσεις. Οι Καλλιώρας και Αγγελίδης ανέλαβαν την ευθύνη και οδήγησαν την ομάδα τους σε μια επιστροφή. Με διάφορες αποδόσεις, οι Timberwolves κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ και να κλείσουν το δεύτερο δεκάλεπτο με ένα σκορ 40-37 υπέρ τους. Οι παίχτες των Emoji, οι Μουστάκης και Καραγιώργης, προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά η αμυντική πίεση των Timberwolves τους περιόρισε σε μερικά καλάθια.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ίσως το πιο συναρπαστικό μέρος του αγώνα. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και η μάχη ήταν αμφίρροπη. Οι Emoji δεν έδωσαν εύκολα το παιχνίδι και διατήρησαν μια μικρή διαφορά στο σκορ. Οι Timberwolves προσπάθησαν να πιέσουν και να ανατρέψουν την κατάσταση, αλλά η άμυνα των Emoji ήταν αδιάβλητη. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 51-58 υπέρ των Emoji, παρά τις προσπάθειες των Καλλιώρα και Αγγελίδη.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο αγωνιστικότητα και ένταση. Οι Stefanina Timberwolves προσπάθησαν να καταλάβουν την πρωτοβουλία και να ανατρέψουν το σκορ υπέρ τους. Οι Καλλιώρας και Αγγελίδης συνεχίστηκαν να είναι αξιοσημείωτοι στο παιχνίδι και να προσπαθούν να οδηγήσουν την ομάδα τους στη νίκη.