19/11/2023
Να σαι καλά 4 10 20 14 - 48 -
Hoston Celtics 17 22 16 24 - 74 -

Πιο έτοιμοι οι Hoston Celtics!

Ο αγώνας μεταξύ των "Να σαι καλά" και των Hoston Celtics ξεκίνησε με μια σοκαριστική έναρξη για τους φιλοξενούμενους. Οι Γκουτζαμάνης, Δώγος και Γεωργίου των Hoston Celtics επιβεβαίωσαν τον τίτλο τους ως από τις κορυφαίες ομάδες, καθώς οι "Να σαι καλά" βρέθηκαν πίσω με 4-17 μετά το πρώτο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η κυριαρχία των Hoston Celtics συνεχίστηκε με εντυπωσιακή άμυνα και αποτελεσματική επίθεση. Οι Γκουτζαμάνης, Δώγος και Γεωργίου έδειξαν εξαιρετική συνεργασία, ενώ οι Γαμβράκης και Αφουκατούδης των "Να σαι καλά" βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια επιδεινούμενη κατάσταση. Το σκορ μετά το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν 14-39 υπέρ των Hoston Celtics.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι "Να σαι καλά" προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ανωτερότητα των Hoston Celtics διατηρήθηκε. Οι πράσινοι συνέχισαν να διαπρέπουν, ενώ οι Γαμβράκης και Αφουκατούδης προσπαθούσαν να ανταποκριθούν. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 34-55 υπέρ των Hoston Celtics.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Hoston Celtics ολοκλήρωσαν την άνευ προηγουμένου εμφάνισή τους με μια ολοκληρωτική νίκη. Οι Γκουτζαμάνης, Δώγος και Γεωργίου κατέκτησαν το γήπεδο, ενώ οι Γαμβράκης και Αφουκατούδης των "Να σαι καλά" προσπάθησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 48-74 υπέρ των Hoston Celtics.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Βασίλης Γκουτζαμάνης ο οποίος πέτυχε Double Double με 24 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Να σαι καλά είναι ο Χαράλαμπος Γαμβράκης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 14 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Να σαι καλά: Τερζής 7 , Γαμβράκης 14 (2) , Τζάμος 8 , Αφουκατούδης 11 (1) , Φατολιας 4 , Φατολιας 4

Hoston Celtics: Καλλασίδης 12 (2) , Καρκαλέτσης 12 , Γεωργίου 12 (2) , Δώγος 14 , Γκουτζαμάνης 24 , Τσινάρης