13/01/2024
Beer Team 18 13 15 12 - 58 -
Singular Logic 12 10 21 13 - 56 -

Πιο ψύχραιμη στο τέλος η Beer Team!

Η Beer Team, με φόρα από το νικηφόρο σερί των τελευταίων αγώνων, μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και πήρε το προβάδισμα από νωρίς. Με πλουραρισμό στην επίθεση και όπλο το τρίποντο έκλεισε την πρώτη περίοδο προηγούμενη με έξι πόντους (18-12).

Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να βρουν ρυθμό από την άμυνα τους και να μείνουν κοντά στο σκορ, όμως ήταν αρκετά άστοχοι στο πρώτο ημίχρονο. Η διαφορά συνέχισε να αυξάνεται και το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 31-22.

Στην τρίτη περίοδο η Singular Logic βρήκε αυτό που της έλειπε μέχρι τότε στο ματς, δηλαδή σκορ στην επίθεση και σε συνδυασμό με την πιεστική της άμυνα επέστρεψε στο ματς. Ιγκνιάτοβιτς και Καλογεράκος πέτυχαν σημαντικά καλάθια για τους φιλοξενούμενους, με το δεκάλεπτο να κλείνει με σκορ 46-43.

Στην τελευταία περίοδο η συνέχισε από εκεί που τελείωσε την τρίτη περίοδο και πέρασε μπροστά στο σκορ με τους οδηγό τον Κασνέση και ένα σημαντικό τρίποντο του Ιγκνιάτοβιτς. Η Beer Team όμως δεν παράτησε το ματς και με τον Θεοδοσόπουλο να κρατάει την ομάδα του στα δύσκολα και τους Παπαδόπουλο, Ανδρόνικο μα πετυχαίνουν μεγάλα σουτ στο τέλος πήραν την νίκη με σκορ 58-56

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ηλίας Θεοδοσόπουλος με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μίλε Ιγκνιάτοβιτς με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ.

Οι γηπεδούχοι συνολικά είχαν 16/41 δίποντα, 6/31 τρίποντα, 8/20 βολές, 39 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 9 κλεψίματα, 0 κοψίματα, 5 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 14/45 δίποντα, 7/25 τρίποντα, 7/11 βολές, 53 ριμπάουντ, 14 ασίστ, 2 κλεψίματα, 0 κοψίματα, 14 λάθη.

Beer Team (Μαρφαντάς): Αδαμόπουλος 4, Ανδρόνικος 7, Θεοδοσόπουλος 15, Μαρφαντάς 9, Μαυράκης 3, Μεταξάς 6, Παπαδόπουλος 6, Τζατζαράκης 5.

Singular Logic (Παλιοκώστας): Αναστασόπουλος 6, Αράπογλου, Θεοχάρης, Ιγκνιάτοβιτς 10, Καλογεράκος 9, Κασνέσης 11, Μαρίνος, Παλιοκώστας 6, Παπακώστας 12, Σακογιάννης 2.

Τι μας άρεσε: Το μέταλλο νικητή στο τέλος της Beer Team.