14/10/2024
Μπεκρίμ Team 2 8 21 13 - 44 -
Underdogs 5 16 15 19 - 55 -

Πήραν μια δύσκολη νίκη οι Underdogs

Σε ένα παιχνίδι με πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη, δύο πολύ καλές ομάδες αναμετρήθηκαν στο Promitheas Park, οι Underdogs έκαμψαν την αντίσταση των Mpekrim Team (44-53) και πήραν την νίκη στην φετινή Development  League του Basketaki Patras.

Η αναμέτρηση δεν ήταν καθόλου εύκολη για τους τυπικά φιλοξενούμενους, Η Mpekrim ξεκίνησαν δυναμικά και προηγήθηκαν στην 1η περίοδο, αλλά οι UNDERDOGS ανέκαμψαν στη 2η περίοδο με σημαντική διαφορά (16-5), κάτι που φαίνεται να έδωσε τον έλεγχο του παιχνιδιού στην ομάδα τους.

Στην 3η περίοδο, η Mpekrim κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά (21-13), αλλά η 4η περίοδος ήταν καθοριστική, με τους UNDERDOGS να κυριαρχούν (19-6).

Οι UNDERDOGS φαίνεται να έπαιξαν πιο σταθερά καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τη 2η και 4η περίοδο να είναι οι πιο δυνατές δίνοντας τους το ροζ φύλλο αγώνα (44-53).

Για τους Underdogs κομβικοί ήταν οι Παπαδούρης και Δαβράδος.

Από την πλευρά των Mpekrim Team αυτοί που ξεχώρισαν ήταν οι Φράγκος και Γεωργίου.

Ο Novibet MVP του αγώνα ήταν Παπαδούρης Νίκος αφού μέσα σε 33 λεπτά σημείωσε 17 πόντους, ενώ είχε και 8 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.