Patras Chicken Nuggets 8 14 11 15 - 48 -
New York Prits 18 22 15 10 - 65 -

Πήραν μια εύκολη νίκη οι New York Prits

Με καθολική κυριαρχία σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού οι New York Prits επικράτησαν κόντρα στους Chicken Nuggets.

Στην πρώτη  οι New York Prits ξεκίνησαν τον αγώνα δυνατά, σημειώνοντας 18 πόντους, ενώ οι Chicken Nuggets δυσκολεύτηκαν στην επίθεση, πετυχαίνοντας μόλις 8 πόντους. Η διαφορά των 10 πόντων έδειξε από νωρίς την υπεροχή της ομάδας των New York Prits.

Με την έναρξη του δεύτερου δεκαλέπτου οι Chicken Nuggets προσπάθησαν να βελτιώσουν την απόδοσή τους, αλλά οι New York Prits συνέχισαν να κρατούν σταθερό το προβάδισμά τους. Το επιμέρους σκορ ήταν 22-40 στο τέλος του ημιχρόνου, με τους New York Prits να έχουν αυξήσει τη διαφορά στους 18 πόντους.

Το τρίτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε ιδιαίτερα τη ροή του παιχνιδιού, με τους New York Prits να σημειώνουν 15 πόντους έναντι 11 των Chicken Nuggets. Η διαφορά πλέον ήταν στους 22 πόντους, και το σκορ στο 33-55.

Στην τελευταία περίοδο, οι Chicken Nuggets κατάφεραν να περιορίσουν κάπως τη διαφορά, σημειώνοντας 15 πόντους, ενώ οι New York Prits χαλάρωσαν στην άμυνα και πέτυχαν μόλις 10 πόντους. Το τελικό σκορ έκλεισε στο 65-48 υπέρ των New York Prits, οι οποίοι είχαν διατηρήσει το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ο Νίκος Δρούγας ήταν ο Novibet MVP της αναμέτρησης με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Chicken Nuggets: Αδαμόπουλος (2), Δεμέναγας (8), Ζησιμάτος (17), Ιορδανίδης (0), Λέκος (0), Μαρκόπουλος (2), Μιμερίνης (4), Μπαντζής (5), Νικολάου (0), Φράγκος (10)

New York Prits: Αλεξανδρόπουλος (20), Δρούγας (8), Ηλιόκαυτος (0), Κωνσταντινόπουλος (5), Μενεγής (9), Μπερδέσης (8), Παγώνης (0), Πανταζόπουλος (4), Χρυσοβέργης (11)