27/09/2021
Stefanina Timberwolves 12 23 16 17 - 68 -
Δεν έχει 20 23 9 21 - 73 -

Πήραν τη νίκη οι Δεν Έχει!

Οι Δεν Έχει κατάφεραν να επικρατήσουν των Timberwolves σχετικά δύσκολα με σκορ 68-73.

Οι χαλκιδικιώτες μπήκαν δυνατά από τη πρώτη περίοδο στην οποία ανέλαβαν τα αδέρφια Μυλωνά. Ο Νίκος πέτυχε 11 πόντους με τρία τρίποντα και ο Γιώργος οκτώ πόντους. Από τους Λύκους, τέσσερις πόντους πέτυχε ο Γεροβασιλείου. Σκορ δεκαλέπτου 12-20.

Η δεύτερη περίοδος ήταν ισορροπημένη. Επτά πόντους πέτυχε ο Καλλιώρας για τους τυπικά γηπεδούχους και 14 πόντους ο Καλπαξίδης για τους Δεν Έχει. Σκορ δεκαλέπτου 23-23.

Οι Λύκοι μπήκαν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Καλλιώρας συνέχισε να πυροβολάει, πετυχαίνοντας επτά πόντους με ένα τρίποντο, με άξιο συμπαραστάτη του τον Χρίστογλου που σκόραρε τέσσερις πόντους. Από την άλλη, τέσσερις πόντους πέτυχε ο Ευθύμης Λάμπρου. Σκορ δεκαλέπτου 16-6.

Στη τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα για να φύγουν νικήτριες από τον αγώνα. Ο Γκαγκασούλης αυτή τη φορά για τους Λύκους πέτυχε 10 πόντους, ενώ από τους φιλοξενούμενους 15!!! πόντους πέτυχε ο Καλπαξίδης. Τελικό σκορ 68-73.

Stefanina Timberwolves (Αλβανός): Γκαγκασούλης 18, Τσενεσίδης, Ιασονίδης, Πολυχρονιάδης Γ.1, Γεροβασιλείου 15, Σμυρνιός 2, Καλλιώρας 23(1), Γούσιος 3(1), Αλβανός, Χρίστογλου 6

Δεν Έχει (Καλπαξίδης): Μυλωνάς Γ. 8, Κοντολέων 2, Αλβανός 2, Παπαδόπουλος, Λάμπρου Ε. 5,Οικονόμου Σ. 2, Μυλωνάς Ν. 21(4), Καλπαξίδης 29, Καραστέργιος 2, Βαβρίτσας 2.