58
Brokers 17 13 20 16 - 66 -
Coble 15 21 9 13 - 58 -

Πήραν την νίκη και την τέταρτη θέση οι Brokers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα και ενέργεια από τις δύο ομάδες. Οι καλύτεροι παίχτες των Coble, Παπίας και Τζιούφας, προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν τους Τσιρκινίδη και Ψαρρόπουλο των Brokers με ενέργεια και αποφασιστικότητα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Brokers να προηγούνται με σκορ 17-15, δείχνοντας την ανταγωνιστικότητά τους στο παιχνίδι.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η μάχη στο γήπεδο συνεχίστηκε με την ίδια ένταση. Οι Brokers προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν την επιθετική πίεση των Coble, με τους Τσιρκινίδη και Ψαρρόπουλο να προσπαθούν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην ανατροπή του αποτελέσματος. Ωστόσο, οι Coble έκαναν την ανατροπή πήραν το προβάδισμα και έφτασαν στο ημίχρονο με προβάδισμα στο σκορ 30-36.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Brokers επέδειξαν σημάδια βελτίωσης και αποφασιστικότητας. Οι Τσιρκινίδης, Ψαρρόπουλος και Βλάχος ηγήθηκαν της ομάδας τους σε μια εντυπωσιακή επίθεση, καταφέρνοντας να ανατρέψουν το αποτέλεσμα υπέρ των Brokers. Μετά από ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, οι Brokers βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 50-45, αφήνοντας τους Coble πίσω.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Brokers κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα τους στο παιχνίδι. Οι Τσιρκινίδης και Ψαρρόπουλος συνέχισαν να είναι κομβικοί παίχτες για την ομάδα τους, ενώ η άμυνά τους ήταν ανίκητη. Παρά τις προσπάθειες των Παπία και Τζιούφα των Coble, οι Brokers κατέληξαν νικητές με σκορ 66-58, αποδεικνύοντας τη δύναμη και την αντοχή τους στον αγώνα.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γρηγόριος Τσιρκινίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 27 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Coble είναι ο Βασίλειος Τζιούφας ο οποίος πέτυχε 8 πόντους και μάζεψε 12 ριμπάουντ.

Brokers: Βλάχος 5(1), Ζαφείρης 5, Κωνσταντινίδης 2, Μαυρομανώλης 5(1), Μοσχάκης, Πεχλιβάνης 3, Τσιρκινίδης 27(3), Τσιταμπάνης 4, Ψαρρόπουλος 15(3)

Coble: Αλευράς 5, Ζωγραφάκης 2, Κεφαλάς 11(1), Κλάρος 6, Παπίας 26(3), Τζιούφας 8(1)