26/06/2024
Πανικός BC 14 9 14 8 - 45 -
Salonica Titans 15 8 14 11 - 48 -

Πήραν το ματς θρίλερ οι Salonica Titans!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Salonica Titans να προηγείται με την ελάχιστη δυνατή διαφορά 14-15. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Δελανδρέας και Καλαθάς από τους Salonica Titans ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα επικράτησε απόλυτη ισορροπία στο σκορ . Οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιθετικές δεξιότητες και πανέμορφες συνεργασίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ περιόδου να είναι 9-8 υπέρ του Πανικού. Οι παίκτες του Πανικού δεν έχασαν την αισιοδοξία τους και κατάφεραν να μειώσουν και να ισοφαρίσουν στο σκορ πριν το ημίχρονο του παιχνιδιού.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά αγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι παίκτες του Πανικού επέδειξαν ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα, καθώς οι Salonica Titans προσπάθησαν επανειλημμένα να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε με το σκορ να είναι ισόπαλο στο 37-37.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η κορύφωση του αγώνα, με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα. Οι Salonica Titans, ενώ βρίσκονταν πίσω στο σκορ, έδειξαν απίστευτο πνεύμα αντιμετώπισης, καταφέρνοντας να ανατρέψουν την κατάσταση με εξαιρετικά σουτ και ασίστ. Έχοντας σε εξαιρετική βραδιά τους Δελανδρέα και Καλαθά κατάφεραν να πάρουν μία πολύ σημαντική νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Iωάννης Δελανδρεάς ο οποίος πέτυχε το Double Double με 13 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τον Πανικό είναι ο Κωνσταντίνος Καραφώτης ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Πανικός: Αντωνάκης 7, Καρανάτσιος 4, Καραφώτης 25(1), Κοντόπουλος, Μπαλάσκας 2, Τσελεκίδης 3, ΨοφογιώργοςΑθ., ΨοφογιώργιοςΔ. 4

Salonica Titans: Αξάς 11(1), Βανδήρας 2, Δελανδρέας 13, Καλαθάς 8, Καλογήρου 4(1), Λάππας 2, Σαρασίτης 5(1), Τράκας, Τσουφλίδης 3