23/10/2023
No Limit 13 15 11 9 - 48 -
Patras Chicken Nuggets 10 10 8 18 - 46 -

Πήραν το "θρίλερ" οι No Limit κόντρα στους αξιόμαχους Chicken Nuggets

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι, ακατάλληλο για καρδιακούς, οι No Limit κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των Chicken Nuggets. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι, έκαναν τα πάντα για να γυρίσουν στο παιχνίδι και να πάρουν το ροζ φύλλο, όμως αστόχησαν στην τελευταία επίθεση η οποία θα τους έδινε τη νίκη.

Οι No Limit, μπήκαν εξαρχής καλύτερα και κατάφεραν να προηγηθούν και στην πρώτη περίοδο με 13-10 αλλά και στη δεύτερη με 11-8. Αυτό θα τους έδινε μια διαφορά 6 πόντων στο πρώτο μέρος, η οποία ναι μεν ήταν μικρή, αλλά δεν παύει να ήταν σημαντική για τη συνέχεια του αγώνα.

Με την έναρξη τους δεύτερου μέρους, η διαφορά έμοιαζε ολοένα να αυξάνεται παίρνοντας και διψήφια τιμή στα τέλη της τρίτης περιόδου (39-28). Μπαίνοντας στο 4ο δεκάλεπτο, ο διακόπτης φαίνεται να είχε γυρίσει για τους Chicken Nuggets, οι οποίοι έδειχναν διατεθειμένοι να κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους για την ανατροπή. Με το σκορ στο 48-46, είχαν την τελευταία επίθεση και την ευκαιρία να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση ή ακόμα και να φύγουν με τη νίκη. Τελικά το σουτ που επιχείρησαν ήταν άστοχο, με τους No Limit να είναι εκείνοι που θα έφευγαν χαρούμενοι από το Promitheas Park.