12/06/2024
Big Babes 17 15 29 18 - 79 -
Manchester United BC 21 23 10 29 - 83 -

Πήρε το θρίλερ η Manchester United BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος που επικράτησε η ένταση και η ανταγωνιστικότητα. Οι Big Babes, με τους εξαιρετικούς παίκτες τους, Ιατρίδη και Τερζίδη Νικόλαο, προσπάθησαν να αντισταθούν στην ισχυρή ομάδα της Manchester United. Παρόλο που επέδειξαν αξιοπρόσεκτη προσπάθεια, οι Big Babes βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 17-21 μετά το πέρας του πρώτου δεκαλέπτου.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Big Babes προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση και να ανταπεξέλθουν στην πίεση της Manchester United. Οι Ιατρίδης και Τερζίδης Νικόλαος επέδειξαν εξαιρετική απόδοση, αλλά η ομάδα της Manchester United με τους Βλάσσιο και Χατζηιωάννη διατήρησε το προβάδισμα στο σκορ. Μετά το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, η Manchester United προηγούνταν με 32-44, δείχνοντας την δυναμική της στο γήπεδο.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά αγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι Big Babes επέδειξαν ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα, καθώς οι παίκτες της Manchester United BC προσπάθησαν επανειλημμένα να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε με τους Big Babes να πετυχαίνουν την ανατροπή και να προηγούνται με 61-54.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η κορύφωση του αγώνα, με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα. Η Manchester United BC, ενώ βρίσκονταν πίσω στο σκορ, έδειξαν απίστευτο πνεύμα αντιμετώπισης, καταφέρνοντας να ανατρέψουν την κατάσταση με εξαιρετικά σουτ και ασίστ. Τελικά, η Manchester United BC κατάφερε να νικήσει τους Big Babes με σκορ 79-83.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Βλάσσιος ο οποίος πέτυχε ένα εντυπωσιακό Double Double με 32 πόντους και 10 κλεψίματα.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Big Babes είναι ο Αλέξανδρος Ιατρίδης ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 23 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Big Babes: Αντωνιάδης 14(4), Δατσέρης 14(2), Δημητριάδης 5(1), Ιατρίδης 23(1), Κολοβός 2, Παπαδόπουλος 2, ΤερζίδηςΝ. 16, ΤερζίδηςΣπ., Χαλκίδης 3(1)

Manchester United BC: Βλάσσιος 32(4), ΚαρακώσταςΚ. 13(3), ΚαρακώσταςΑλ., Καρκατσέλης 14(3), Στίκος, Χατζηιωάννης 24