03/03/2022
Remax Domino 9 13 22 14 - 58 -
Puebla BC 14 14 10 18 - 56 -

Πύρρειος νίκη για τους Remax Domino!

Ακόμα μια νίκη για την έκπληξη του πρωταθλήματος, τους Remax Domino οι οποίοι επιβλήθηκαν των Puebla με σκορ 58-56.

Οι γηπεδούχοι δε ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και βρέθηκαν να χάνουν στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με μια αντεπίθεση στη τρίτη περίοδο κατάφεραν να επιστρέψουν και πήραν τελικά τη νίκη στο καλάθι.

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Χουλιάρας που σημείωσε ακόμα ένα double double με 28 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Παύλος Ηλιάδης μάζεψε 18 ριμπάουντ.

Πρώτος σκόρερ για τους Puebla ήταν ο Γιώργος Σουρμελίδης με 27 πόντους, ενώ ο Δημήτρης Σουρμελίδης είχε 16 πόντους με 9 ριμπάουντ.

Remax Domino: Ράπτης 10(2), Παλαντζιάν 4, Χουλιάρας 28, Λάμπος 7(1), Γραμματικός, Ηλιαδης Π. 7, Ηλιάδης Σ. 2, Ηλιάδης Ηλ.

Puebla: Σουρμελίδης Δ. 16(2), Τσιάκαλης, Γιαννακούλας 3(1), Αλεξανδρίδης, Πάχτας 2, Δαμιανίδης 2, Σουρμελίδης Γ. 27(6), Γκιουλέκας 6