31/03/2024
Sky is the limit 5 15 14 17 - 51 -
Basketόσαυροι 18 28 17 38 - 101 -

Ποιος να σταματήσει τους Basketόσαυρους!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα η δράση ξεκίνησε με έναν αιφνιδιαστικό ρυθμό. Οι Basketόσαυροι κατάφεραν να κατακτήσουν το προβάδισμα με μια συνεκτική επίθεση και εξαιρετική άμυνα, ενώ οι Sky Is The Limit φάνηκαν να δυσκολεύονται να βρουν το ρυθμό τους. Η ομάδα των Basketόσαυρων προηγήθηκε με σκορ 18-5, καθιστώντας σαφές ότι θα είναι μια δύσκολη μάχη για τους αντιπάλους τους.

Καθώς η αναμέτρηση προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Basketόσαυροι συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους στο γήπεδο. Οι προσπάθειες των Καραδήμου και Κοτζαδάμη των Sky Is The Limit δεν ήταν αρκετές για να αντιμετωπίσουν το ομαδικό πνεύμα και την επιθετική δύναμη των αντιπάλων τους. Οι Basketόσαυροι κατάφεραν να διπλασιάσουν το σκορ, ενώ οι Sky Is The Limit έβρισκαν τον εαυτό τους να ψάχνει για λύσεις.

Καθώς πλησίαζε στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, το προβάδισμα των Basketόσαυρων έγινε ακόμα πιο εμφανές. Η ομάδα τους επέδειξε εξαιρετική συνεργασία και αποφασιστικότητα, καταφέρνοντας να διατηρήσει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Αντίθετα, οι προσπάθειες των Sky Is The Limit να ανακτήσουν έδαφος με τους Καραδήμος και Κοτζαδάμης δεν είχαν τα αποτελέσματα που επιθυμούσαν, καθώς η άμυνα των αντιπάλων τους ήταν ανυπέρβλητη.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η διαφορά στο σκορ έγινε ακόμα πιο εμφανής. Οι Basketόσαυροι εξακολούθησαν να επιδεικνύουν την κυριαρχία τους σε κάθε τομέα του παιχνιδιού, ενώ οι Sky Is The Limit φάνηκαν να εξαντλούνται από την ανυπολόγιστη πίεση των αντιπάλων τους. Το τελικό σκορ 101-51.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Βασίλης Χατζηϊωάννης ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και έκλεψε 5 φορές την μπάλα.

Άξιος αναφοράς για τους Sky Is The Limit είναι ο Χρήστος Καραδήμος πέτυχε 17 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Sky Is The Limit: Καρυοφύλλης 3 (1) , Κοτζαδάμης 12 , Πίτσος 2 , Καφάσης 11 , Καραδήμος 17 , Καφάσης 6

Basketόσαυροι: Αικατερίνης 12 , Χοπτερίδης 4 , Στράντζαλης 25 (5) , Πρεβενάς  , Ποζίνης 8 (1) , Χριστοδουλιδης 16 (3) , Ρήγας 6 , Χατζηϊωάννης 24 (1) , Σαρταβας 6