21/12/2022
Leathal Pistols 19 15 20 18 - 72 -
In Da Hood 14 13 14 17 - 58 -

Ποιος να σταματήσει τους Pistols!

Αρκετά δυναμικά μπήκαν οι Pistols στο παιχνίδι καθώς όχι μόνο πολιορκούσαν συνεχώς το αντίπαλο καλάθι αλλά και χάρης την εξαιρετική τους άμυνα κατάφεραν να χτίσουν μια μικρή διαφορά την οποία και κράτησαν μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου. Οι In Da Hood από την άλλη έπαιξαν το δικό τους παιχνίδι το οποίο εν μέρη απέδωσε όμως τα χαμένα καλάθια τους έβαλε από νωρίς σε δύσκολη θέση.

Το τέμπο των Pistols συνέχισε και στην δεύτερη περίοδο στην οποία οι Μιχέλης και Καραγκιαούρης έδωσαν την πνοή που ζητούσε η ομάδα και έτσι κατάφεραν να μείνουν μπροστά στο παιχνίδι. Οι In Da Hood εμφανώς καλύτεροι από το πρώτο δεκάλεπτο με τον Τζουμάνη πλησίασαν αρκετά στο σκορ κάτι όμως που δεν κράτησε πολύ λόγω των βιαστικών επιθέσεων.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν και αυτό το οποίο ουσιαστικά έδειξε ότι οι Pistols είναι μια ομάδα η οποία δεν πέφτει εύκολα και με συνεχόμενα καλάθια δήλωσε την παρουσία της και την κυριαρχία της στις λεπτομέρειες. Ο Κυριακίδης και ο Ευθυμίου με τα γρήγορα καλάθια τους στον αιφνιδιασμό μπόρεσαν να κρατήσουν την διαφορά στα μέτρα τους.

Η προσπάθειες των In Dai Hood συνέχισαν και στο τελευταίο δεκαλέπτο στο οποίο πίεσαν να πάρουν το κάτι παραπάνω από το παιχνίδι η άμυνα όμως αλλά και οι κακές αποφάσεις στην επίθεση ήταν αυτές οι οποίες τελικά έδωσαν την νίκη στους Pistols με τελικό σκορ 72-58.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιώργος Καραγκιαούρης ο οποίος πέτυχε double double με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Ενώ για τους In Da Hood πρωταγωνιστής είναι ο Στάθης Κυριακίδης ο οποίος έβαλε 16 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Pistols: Μιχέλης 19 , Καραγκιαούρης 21 , Πρωτογερόπουλος , Αγτζίδης 7 (2) , Ρωσσίδης 7 , Χατζημιχαήλ 4 , Τσούκαλης 6 , Καράμπας 3

In Da Hood: Νεοφώτιστος , Τζουμάνης 17 , Δόντσιος 2 , Κυριακίδης 16 , Ευθυμίου 17 (2) , Παλλακης 4 , Κεσιδης 2 , Σίσκος

Τι μας άρεσε: Η σταθερότητα των Pistols.