06/12/2022
RBD Bear 365 14 14 8 15 - 53 -
Colombians BC 25 16 12 10 - 63 -

Ποιος θα σταματήσει τους Colombians;

Συνέχεια στις νίκες για την ομάδα των Colombians που κατάφεραν να πάρουν την εβδόμη νίκη τους , απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα στους Bear 365, με σκορ 53-63 .

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες μπήκαν στο παρκέ με όρεξη . Οι Bears 365 με τον Κοψιδά να έχει 6 πόντους , ξεκίνησαν με καλό ρυθμό , αλλά , οι Colombians με τον Ρετουνίωτη να έχει 11 πόντους , στα τελευταία λεπτά κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 16-25.

Στην δεύτερη περίοδο οι Colombians με τους Γιαννακόπουλο , Διαμαντόπουλο και Ζώτο να έχουν από 4 πόντους , έδωσαν τον ρυθμό στο παιχνίδι φτάνοντας μέχρι και στο +14.Οι Bears 365 με τον Σολδάτο ναέχει 9 πόντους , προσπαθούσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των αντιπάλων τους , καταφέρνοντας να μειώσουν  την διαφορά , πηγαινοντας στο ημίχρονο με σκορ 30-41.

Στην τρίτη περίοδο οι Colombians με τον Γιαννακόπουλο να έχει 8 πόντους , είχαν τον πλήρη έλεγχο στο παιχνίδι , κλείνοντάς το δεκάλεπτο με σκορ 38-53 . Οι Bears 365 με τον Μαυρομάτη να έχει 6 πόντους , δεν κατάφεραν να αντιδράσουν όπως θα ήθελαν .

Στην τελευταία περίοδο οι Colombians με τον Γιαννακόπουλο να έχει 3 πόντους , διαχειρίστηκαν την διαφορά που είχαν , χωρίς να αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο , παίρνοντας την νίκη,  με σκορ 53-63 .Καλύτερος για τους Βear 365 ο Μαυρομάτης με 4 πόντους .

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νικος Γιαννακόπουλος  με 24 πόντους ,  16 ριμπάουντ , 4 ασίστ  και 2 κλεψίματα  ενώ για τους ηττημένους ο Παναγιώτης Σολδάτος    είχε 16 πόντους , 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ  .

οι Bear 365 είχαν 12/22 βολές , 7/8 δίποντα , 9/29 τρίποντα , 29 ριμπάουντ , 6 ασίστ και 2 κλεψίματα. Οι Colombians είχαν 14/17  βολές , 14/31   δίποντα , 7/26  τρίποντα , 41 ριμπάουντ, 11 ασίστ και  3  κλεψίματα .

Bear 365(Μαυρομάτης): Κουμάσης 4 , Κουτζαμάνης , Κοψιδας  Τ. 9 (3) , Λάζαρης 5 , Μαυρομάτης 13 (3) , Σολδάτος 16 (3), Τσιριμπάσης 6  .

Colombians (Ρετουνίωτης ) : Βελέντζας  , Γιαννακόπουλος Κ. 24 (3), Διαμαντόπουλος 7 (1), Ζώτος 6 , Καλαβρουζίωτης 2 , Καπουράνης , Κίουκης Π.  , Κλεφτόγιαννης  , Κυριακόπουλος 13(1) , Ρετουνίωτης 11(2).

Τι μας άρεσε : Ο γρήγορος ρυθμός παιχνιδιού από τις δύο ομάδες!