56
Coble 9 10 21 16 - 56 -
Los Ampeles Clowns 17 18 17 22 - 74 -

Πειστική εμφάνιση για τους Los Ampeles Clowns!

Ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα οι Los Ampeles Clowns και κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού με τις όμορφες συνεργασίες του Αργυρίου και του Καραμπίδη, όμως οι Coble δεν άργησαν να απαντήσουν και να κρατηθούν κοντά στο σκορ με τις προσπάθειες του Παπία και του Ντίσλη διαμορφώνοντας το 9-17.

Οι Los Ampeles Clowns ανέβασαν την απόδοση τους στη δεύτερη περίοδο και κατάφεραν να κάνουν ένα σερί με τον Πολύχρους και τον Λαγογιάννη να είναι ασταμάτητοι κοντά στην ρακέτα βάζοντας έναν πονοκέφαλο στους αντιπάλους τους. Οι Coble παρά τα μεγάλα καλάθια του Δημήτρη Τσιότρα και του Χρυσίδη δεν μπόρεσαν να βρούν ρυθμό στην επίθεση και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 19-35.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι Coble μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι και κατάφεραν να βρούν σκορ με τον Χρυσίδη, τον Τζιούφα και τον Παπία να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους, όμως οι Los Ampeles Clowns έβρισκαν απαντήσεις με τον Μπίκη και τον Σαχινίδη να πετυχαίνουν μεγάλα καλάθια και να διατηρούν το προβάδισμα για την ομάδα τους. Η λήξη της περιόδου βρήκε τις δύο ομάδες στο 40-52.

Στην τέταρτη περίοδο οι Coble τα έδωσαν όλα για να μειώσουν την διαφορά και να ξαναμπούν στο παιχνίδι, όμως η κόπωση έκανε δύσκολο το έργο τους. Οι Los Ampeles Clowns εκμεταλλεύτηκαν την κούραση των αντιπάλων τους και ανεβάζοντας τον ρυθμό τους κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί και να πάρουν την νίκη με το τελικό 56-74.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Θωμάς Καραμπίδης με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασσίστ.

Για τους Coble ξεχώρισε ο Μάκης Χρυσίδης με 17 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Coble: Τζιούφας 3(1), Παπίας 15(1), Ντίσλης 12, Αλευράς 2, Α. Τσιότρας, Δ. Τσιότρας 5(1), Ζωγραφάκης 2, Χρυσίδης 17(1).

Los Ampeles Clowns: Αργυρίου 7(1), Μπίκης 6(2), Σαββαϊδης 1, Καραμπίδης 21(5), Πολύχρους 19(1), Λαγογιάννης 5, Καραγιάννης, Σαχινίδης 15(1).

Τι μας άρεσε: Οι όμορφες συνεργασίες των Los Ampeles Clowns.