10/02/2024
Jackals 8 24 10 24 - 66 -
Polichni 5 goat 10 16 24 23 - 73 -

Polichni 5 goat από άλλον πλανήτη!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να παλεύουν για κάθε πόντο, με τους Polichni 5 Goat να καταφέρνουν να προηγηθούν με σκορ 8-10. Οι Jackals, με τον Τάσκα προσπάθησε να επαναφέρει το ματς στα ίσια, αλλά οι αντίπαλοί του δεν του έβαλαν εύκολα και έτσι βρέθηκα πίσω στο σκορ.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είχε πολλές συναρπαστικές στιγμές, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για κυριαρχία στο γήπεδο. Οι Jackals κατάφεραν να ανακάμψουν και να πάρουν το προβάδισμα, με ένα εντυπωσιακό σκορ 32-26. Ο Τάσκας και ο Λιάτσικος ήταν ασταμάτητοι και κατάφεραν να οδηγήσουν την ομάδα τους σε αυτήν την σημαντική ανατροπή.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστική ατμόσφαιρα διατηρήθηκε, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι Polichni 5 Goat όμως επέστρεψαν δυναμικά, με τους Καλλιώρα και Κάνγκα να επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και να οδηγούν την ομάδα τους σε μια επική ανατροπή. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τους Polichni 5 Goat να προηγούνται με σκορ 42-50.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, η ένταση ήταν στο αποκορύφωμά της. Οι Jackals προσπάθησαν να επανέλθουν, αλλά οι Polichni 5 Goat διατήρησαν το προβάδισμα με εξαιρετικές επιδόσεις. Παρά την αντίστασή των Τάσκα και Λιάτσικο, η ομάδα των Polichni 5 Goat κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα και να κερδίσει τον αγώνα με σκορ 66-73.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 31 πόντους , πήρε  6 ριμπάουντ και έδωσε 5 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Jackals είναι ο Κωνσταντίνος Λιάτσικος ο οποίος έβαλε 15 πόντους και μάζεψε 6 ριμπαόυντ.

Jackals: Μπουλγουράνος 8 , Καραμανώλης 5 (1) , Μηνασίδης 3 , Τάσκας 15 (3) , Τζόκας , Λιάτσικος 15 , Φιλιππίδης 2 , Κατσουπάκης 7 (1) , Βούλγαρης 2 , Σιώτας 4 , Καρακόλιος 5 (1)

Polichni 5 goat: Κάνγκας 16 (2) , Μπουτκόβαλης 8 , Τελικιόζογλου , Δαγκλής , Καλλιωρας 31 (2) , Νταβίδι Αν. 8 , Πετάβρατζης , Νταβιδι Αλ. 10 (1)